Dr. Abdullah Alimoğlu AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı
Uzun yıllardır Bingöl Devlet Hastanesi’nde hizmet veren Radyoloji Doktoru Abdullah Alimoğlu, 24 Haziran genel seçimlerinde Bingöl Milletvekilliği için Adalet ve Kalkınma Partisi’nden aday adayı olduğunu açıkladı.
1212 defa okunmuş - 29 Nisan 2018 - Pazar 11:48

Birkaç gün önce adaylık için memuriyet görevinden istifa eden ve AK Parti Bingöl İl Başkanlığı’na bugün yapılan başvuru sırasında milletvekilliği aday adaylığını açıklayan 15 yıllık Doktor Abdullah Alimoğlu, uzmanlık eğitimini tamamlamasının hemen ardından hiçbir maddi ve itibari beklenti içerisinde olmaksızın doğrudan memleketi Bingöl’e gelerek hizmet vermeye başladığının altını çizdi. AK Parti Bingöl Milletvekili aday adayı Dr. Alimoğlu, adaylığıyla ilgili şunları söyledi: “Devlet memuru olan rahmetli babam da 1960’ların başında İstanbul Teknik Üniversitesi’ndeki eğitiminin ardından ülkesine hem Bingölümüzde hem de başka birçok şehirde 30 yıldan uzun süre büyük özverilerle hizmet etme şansı bulmuştu. Kendisinin biz çocuklarına en büyük hayat öğretisi ve ayrıca vasiyeti “Herkesin hakkına riayet edin ve memleketinize, milletinize faydalı iyi birer insan olun” olmuştur. Bu vatanın bir evladı olarak, 15 yılı aşkın süredir tıp alanında kesintisiz biçimde halkıma hizmette oldum. Ancak millete hizmet elbette yalnızca bir alanda yapılmıyor. “Memleketime daha fazla nasıl ve nerede hizmet edebilirim?” sorusunun cevabını ararken 24 Haziran genel seçimlerinin yapılacağı açıklandı ve bundan sonra memleketime hizmete milletvekilliği alanında da devam edebileceğime karar verdim.’”

 

Milletvekilliği aday adaylığı kararını alırken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın birkaç gün önce yapılan parti MKYK toplantısındaki “Kimse adaylık için işaret beklemesin” sözünden de cesaret aldığını belirten Abdullah Alimoğlu, “Eğer memleketime hizmet etme şerefine nail olursam öncelikle bölge, yer ya da soyadı kavramının olmadığı bir siyaset anlayışıyla tüm memleketime hizmet edeceğim. Ayrıca hem kendi odamın hem çalışma arkadaşlarımın kapısı dün hastanede olduğu gibi sonuna kadar açık olacak; sıkıntı ve dertlerinizi dün muayene odasında olduğu gibi çözmek için tüm gayretimi göstereceğim” dedi.

 

Dr. Abdullah Alimoğlu kimdir?

 

1973 yılında Bingöl'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kocaeli’nde tamamladıktan sonra, 1992 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. 1998’deki mezuniyetinin ardından yine Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde radyoloji alanında uzmanlık eğitimine hak kazandı. 2003 yılında uzmanlık eğitimini tamamladıktan hemen sonra Bingöl Devlet Hastanesi’nde göreve başladı ve 15 yıllık devlet memuriyetinin 13 yılında Bingöl Devlet Hastanesi’nde çalıştı. 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...