RESUL KORKMAZ AK PARTİDEN ADAY ADAYI
Bingöl’ün İstanbul’da tanınan İş Adamlarından Resul KORKMAZ AK Parti’den Bingöl Milletvekilliği için aday adayı olacağını açıkladı.
660 defa okunmuş - 29 Nisan 2018 - Pazar 09:33

Edinilen bilgilere göre Bingöl’ün sevilen iş adamlarından Resul KORKMAZ Adalet ve Kalkınma Partisi’nden 24 Haziran’da yapılacak seçimler için Aday Adaylık başvurusunu yaptı.

RESUL KORKMAZ KİMDİR?

1979 Yılında Bingöl’de doğdu. Bingöl Anadolu Lisesi mezuniyetinden sonra 1997 yılında Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakultesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde üniversite eğitimine başladı ve 2001 yılında aynı okulda lisans eğitimini tamamladı. 2001 Yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Enerji Anabilim Dalında Yüksek Lisans eğitimine başladı. Kısa süreli bir özel sektör deneyiminden sonra kendisine ait firmasını kurdu. Halen orta ve üst sınıf  proje, inşaat, mekanik işleri yapan iki ayrı firmanın imtiyaz sahibi ve yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir. MÜSİAD üyesi bir iş adamı olarak sektöre pek çok anlamda katkı sağlamış olan Resul KORKMAZ 2017-2018 yılları arasında Londra’da yabancı dil eğitimi aldı. İngilizce, Kürtçe ve Zazaca bilmekte. Evli ve iki kız çocuğu babasıdır. 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...