“Rakip değil, refikim”
Ak Parti adaylığını açıklayan Orhan Buğrahan, “Hiçbir adayın rakibi değil, refikiyim” dedi.
760 defa okunmuş - 30 Nisan 2018 - Pazartesi 10:20

Bingöl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı  görevinden istifa ederek AK Parti Bingöl Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan Orhan Buğrahan,  Bingöl adına sosyal, siyasal ve ekonomik anlamda bölgesel dengeleri gözeten bir anlayışla istihdamın ve üretimin arttırılması için gerekli koşulların sağlanması için çalışmalar yapabileceğini belirtti.

Temsilde liyakatin önemine dikkat çeken Buğrahan, “Kamu kaynaklarının adil ve verimli kullanılması, ilimizin tarım ve hayvancılıkta hak ettiği noktaya gelmesi için gerekli tedbirlerin alınması, temel önceliklerim olacaktır” dedi.

16 Nisan 2017 referandumu ile beraber hükümet sisteminin değiştiğine dikkat çeken Buğrahan, “Yasama ile yürütme birbirinden ayrılacak. Yasamada olacak milletvekilleri uzman milletvekili olacağı için alanında birikimli kişilerin mecliste olması zorunlu hale gelmiştir. Ben de hem kamu hem özel sektör birikimimle eğitimde aksayan yönleri iyi biliyorum. Eğitim müfredatımız uzun yıllar vesayet altında olduğu için toplumumuz medeniyet değerlerimizle çelişen bir eğitim ve öğretime maruz bırakıldı. Eğitim felsefesi adına bir şeyler yapmak temel hedefimdir. Buna binaen çağdaş ancak kültür ve medeniyet değerlerimizle çelişmeyen, nitelikli insan eksenli bir eğitim modelinin inşasına katkıda bulunacağıma inanıyorum.”

Aday adaylarına başarı temennisinde bulunduğunu söyleyen Buğrahan, hiçbir aday adayını rakip görmediğini belirterek, “Rakip değil, refikim” dedi.

ORHAN BUĞRAHAN KİMDİR?

Eğitimci ve yönetici olan Orhan Buğrahan 1966 Bingöl doğumludur. Evli ve dört çocuk babası olan Buğrahan 1986 yılında Bingöl İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra 1992 yılında Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği Bölümünü bitirerek 1993 yılında ilk görev yeri olan Denizli’de öğretmenlik hayatına başladı. 1995 yılında memleketi Bingöl’e gelerek Bingöl Lisesinde çalışmaya başlayan Buğrahan 1997-2011 yılları arasında Bingöl’de özel öğretim kurumlarında kuruculuk, idarecilik ve öğretmenlik yaptı.

Üniversite yıllarında Refah Partisi Bingöl Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı (1991-1992) ve Milli Gençlik Vakfında aktif olarak yer aldı. Halen Cihannüma il temsilcisi olarak Bingöl İslami Kardeşlik Platformu sekreteryasında yer alan Buğrahan aynı zamanda Bingöl Evet Platformu Başkanlığı da yapmıştır.

2014 yılında Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü görevine başlayan Buğrahan Mart 2017’de Milli Eğitim Müdür Yardımcılığına atandı. Orhan Buğrahan, 24 Haziran 2018 milletvekili seçimleri için görevinden istifa ederek Adalet ve Kalkınma Partisinden aday adayı oldu.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...