400 yataklı hastane
Bingöl’e 400 yataklı yeni hastane yapılacağını açıklayan Sağlık Müdürü Emin Gündoğdu, “Yoğun bakım yatak sayısı 55’e yükseltilecek, açık kalp ameliyatları yapılabilecek” dedi.
949 defa okunmuş - 01 Haziran 2018 - Cuma 21:07

Bingöl İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Emin Gündoğdu, Hizmet Başkanları ile birlikte ilimizdeki basın mensuplarıyla bir araya gelerek sağlık hizmetleri ile ilgili bilgiler verdi.

Gündoğdu, Bingöl'de yapılacak olan 400 yataklı yeni hastane ile Bingöl'de nitelikli hasta yatak sayısı ve oda sayısında iki kat artış yaşanacağını söyledi.

AÇIK KALP AMELİYATI YAPILACAK

Yeni hastane ile Bingöl’de ilk defa açık kalp ameliyatlarının yapılacağına dikkat çeken Gündoğdu, "Yeni hastanemizde poliklinik sayısı artırılarak cerrahi ve dahili poliklinikler farklı yerlerde olacak ve hasta yığılmalarının önüne geçilecektir. Doktor sayısı artacağından hastalarımızın randevu almaları ve hastane içerisinde geçirecekleri zaman asgari seviyeye çekilerek sağlık hizmetinin kalitesi artırılmış olacaktır. Özellikle yoğun bakım yatak sayısı 24’den 55’e yükseltilecektir” dedi.

ONKOLOJİ SERVİSİ DE AÇILACAK

Gündoğdu, yeni hastanenin hizmete alınmasıyla yeterli yatak ve donanımın sağlanmasıyla Bingöl’de yan dal uzmanları romatoloji, hematoloji ve onkoloji hekimlerinin de hizmet vereceğini belirtti.

250 YATAKLI HASTANE KADIN VE ÇOCUK HASTANESİ OLACAK

Yapılacak yanık ünitesi, üreme yardımı tedavi merkezi ve fizik tedavi ünitesiyle Bingöl’ün sağlık alanında üst seviyeye çıkacağını aktaran Gündoğdu, yeni hastanenin yapılmasıyla mevcut 250 yataklı devlet hastanesinin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine verileceğini bildirdi.

“ÇEVRE İLLERE OLAN BAĞIMLILIK MİNİMUM DÜZEYE İNECEK”

Kadın Doğum ve Çocuk hastaları için de daha nitelikli ve ferah bir ortamda hizmet verileceğini belirten Gündoğdu, “Toplamda 650 yatak olacak iki hastane birleştirilerek tek hastaneye dönüştürülmesi ve Eğitim ve Araştırma Hastanesi olması hedeflenmektedir. Sonuç olarak 400 yataklı hastanemizin hizmete girmesiyle Bingöl’ün sağlık alanında eksiklerini tamamlayarak modern seviyede sağlık hizmeti ile vatandaşımızın taleplerine cevap verecektir. Böylece çevre illere olan bağımlılık minimum düzeye inecek, hem hastalarımızın hem de hasta yakınlarının memnuniyeti artırılmış olacaktır” dedi. 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...