Şehitlerimiz Kabirleri Başında Anıldı
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' etkinlikleri kapsamında aziz şehitlerimiz kabirleri başında ziyaret edildi.
648 defa okunmuş - 17 Temmuz 2018 - Salı 10:48

Vatandaşlarımızın yoğun katılımı ile gerçekleşen ziyarette aziz şehitlerimizin ruhları için Kur'an-ı Kerim okundu, İl Müftüsü Muharrem Genç tarafından dua okundu ve kabirler tek tek ziyaret edilerek karanfil bırakıldı.

 Program, Sanat Sokakta ASP İl Müdürlüğünce hazırlanan '15 Temmuz Darbe Girişimi' konulu fotoğraf sergisinin gezilmesi ile devam etti.

Şehitlerimiz İçin Mevlid-i Şerif Okutuldu

 '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' etkinlikleri şehitlerimizin aziz ruhları anısına okutulan mevlid-i şerif programı ile devam etti.


Merkez Ulu Camiinde gerçekleştirilen programda Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı, mevlid-i şerif okutuldu ve İl Müftüsü Muharrem Genç tarafından yapılan duada, ‘tarih boyunca din ve millet bilinci ile canlarını seve seve feda eden şehitlerimiz ve 15 Temmuz şehit ve gazileri rahmet, şükran ve minnetle anıldı’.


Programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Milletvekili Fevzi Berdibek, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Vali Ali Mantı, Vali Yardımcısı Tunahan Çil, şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları ile kurum müdürleri, STK temsilcileri ve vatandaşları katıldı.

 

Program protokolün vatandaşlarımızla selamlaşması, hayır dualarının alınması ve ASP İl Müdürlüğünce yapılan nohut-pilav ikramı ile sona erdi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...