Belediye Meclisi toplandı
Yeni Meclis Başkan Arıkan başkanlığında ilk toplantısını yaptı
943 defa okunmuş - 11 Nisan 2019 - Perşembe 10:41

Başkan Arıkan: Belediye makamı siyaset değil, hizmet makamıdır. Hep birlikte hizmete odaklanacağız

Bingöl Belediyesi Meclisi, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından ilk meclis toplantısını Başkan Arıkan başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Arıkan, 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin huzur ve güven içerisinde tamamlandığını belirterek, yeni dönemin hayırlara vesile olmasını diledi.“Ortak amacımız; ilimize hizmet etmek”
“Bu meclis, Bingöl halkının seçtiği bir meclistir. Hepimizin ortak amacı, birlik içerisinde memleketimize hizmettir” diyen Arıkan, şunları söyledi: “İnşallah uyum içerisinde herkesin katkısını alarak memleketimize hizmet etmek yolunda yeni bir dönemi başlatmış bulunuyoruz. Belediye makamı siyaset değil, hizmet makamıdır. Hep birlikte hizmete odaklanacağız. Hep birlikte yanlışın karşısında duralım, doğruyu beraber savunalım. Mümkün mertebe meclisimizi yıpratmayalım, varsa sorunlarımız öncelikle kendi aramızda konuşup çözüm üretmeye çalışalım. Karşımıza çıkacak sorun ve sıkıntılarımızı da kendi içimizde konuşarak çözelim. Hepimizin ortak amacı ilimize, insanımıza hizmet etmektir. Niyetimiz halis olsun yeter, Allah hepimizin yardımcısı olsun. İlimize 5 yıl hizmet edecek olan meclisimizin ilimize, ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Rabbim, hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin.” 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Meclis Üyesi Aydın Bürçün ise “Yerel seçim sonucunda halkımızın bizlere verdiği bir yetki ve görev var. Kendi parti ve grubum adına şunu söylüyorum, belediye siyaset yeri değildir. Belediye hizmet alanıdır. Hizmet noktasında doğru olan ne varsa meclis kararlarının arkasında yer alacağız. Hizmet adına doğru neyse yanındayız, halkın kabul etmediği bütün kararların da karşısında olacağız. Yeni meclisimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Meclis Üyesi Ahmet Bukan da, “Bingöl’e yarar sağlayacak her türlü kararı destekleyeceğiz. Bingöl’ün zararına olan her türlü işin de karşısında olacağız. Hep birlikte milletin bizlere verdiği yetkiyle ilimize hizmet edelim. Bende yeni meclisin Bingöl’ümüz adına hayırlı olsun diliyorum” ifadelerini kullandı.
Yapılan konuşmaların ardından komisyon seçimlerinin görüşülmesine geçti. Gizli oy, açık tasnif yöntemiyle gerçekleştirilen seçim sonucunda üyeler şöyle belirlendi;
Meclis 1. Başkanvekili: 
Ahmet Kaya
Meclis 2. Başkanvekili: 
Ruhat Gürsul
Katip Üyeler 
Ömer Faruk Bircan
Nursel Demirkıran
Daimi Meclis Üyeleri
Mehmet Tezel
İbrahim Gürsu
Ömer Barman
İmar Komisyonu Üyeleri
Ruhat Gürsul
Bahar Taşdöğen
Nursel Demirkıran
Aydın Burçin
Mustafa Köse
Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeleri
Muhammed Beğboğa
Canan Baraç
Mehmet Şerif Bozağaç
Hüseyin Budan
Ercan Bukan
Bingöl Yerel Yönetimleri Çevre Hizmetleri Birliği (BİNÇEVBİR) Üyeleri
Mehmet Sait Günergök
Şahin Buyankara
Ömer Faruk Bircan
Hüseyin Budan
Doğu Anadolu Belediyeler Birliği Üyesi
Ahmet Kaya
Tarihi Kentler Birliği Üyesi
Vedat Küçüköner

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...