Kadın Emek Çarşısı aktifleştiriliyor
15 İşyerİ ücretsiz olarak kadın girişimciye, 3 işyeri Belediye, Halk Eğitim Merkezi ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na tahsis edilecek.
316 defa okunmuş - 02 Mayıs 2019 - Perşembe 07:24

Kadın Emek Çarşısı’nın aktifleştirilmesi amacıyla başlatılan çalışma tamamlanarak işlikler tahsis edildi. Çarşının açılışı, Vali Kadir Ekinci, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, kamu kurumlarının temsilcileri, kadın girişimciler ve halkımızın katılımıyla 2 Mayıs tarihinde saat 15:30’da gerçekleştirilecek. 
Bingöl Kadın Emek Çarşısı’ndaki işliklerin, el emeği ürünlerini pazarlamak isteyen kadınlara tahsis edilerek kadın girişimciliğine önemli bir katma değer sağlaması amacıyla Bingöl Valiliği öncülünde başlatılan süreç tamamlandı. Kadın Emek Çarşısı’nda yer alan toplam 18 adet işlikten 15’i ücretsiz olarak kadın girişimci adaylarına, 3 adedi ise Bingöl Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesindeki çeşitli kurslarda üretilen ürünlerin pazarlanması amacıyla bu kurumlara tahsis edildi. 
İlimizdeki kadın istihdamını arttırmak, kadınların kendi imkanları ya da çeşitli kurumların bünyesinde ürettikleri ürünlerin pazarlanmasını sağlamak ve bu ürünlerin markalaşarak ticarileşmesini sağlamak amacıyla kurulan Kadın Emek Çarşısı’nın aktif ve verimli olarak çalışarak ilimizin marka değerlerinden biri olması için yapılan çalışmalara bütün ilgili kurumlar destek sağlamaktadır. 
Vali Kadir Ekinci’nin talimatıyla başlatılan ve Fırat Kalkınma Ajansı Bingöl Yatırım Destek Ofisi tarafından yürütülen sürece, Bingöl Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi, Bingöl SYDV, Bingöl Üniversitesi, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, KOSGEB Bingöl Müdürlüğü, TOBB Bingöl Kadın Girişimciler Kurulu, Bingöl Mikrokredi Şubesi, KADEM Bingöl Temsilcili ve Usta Öğretiler Derneği gibi kurum ve kuruluşlar destek sağlamaktadır.

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...