İlk iftarını vatandaşlarla açtı
Belediye Başkanı Erdal Arıkan, ilk iftarını iftar çadırında vatandaşlarla açtı
390 defa okunmuş - 08 Mayıs 2019 - Çarşamba 12:18

Beledİye Başkanı Erdal Arıkan, ilk iftarını iftar çadırında vatandaşlarla açtı. 
Bingöl Belediyesince Yenişehir Mahallesi’nde kurulan iftar çadırı, Ramazan ayının ilk gününde büyük ilgi gördü. Binlerce vatandaşın bir arada geldiği iftar çadırına gelen Başkan Arıkan, yemek dağıtarak vatandaşlarla aynı sofrayı paylaştı.Başkan Arıkan, iftar çadırında yaptığı açıklamada, ramazan ayına bir kez daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
Arıkan, “Rahmet ile başlayan, maneviyatı, fazileti ve bereketiyle ruhumuzu kuşatan, 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerifi hep birlikte idrak ediyoruz. Bu Mübarek ayın ilk orucunu sizlerle birlikte açmaktan, sizlerle aynı sofrayı bölüşmekten büyük mutluluk duyuyorum. Değerli kardeşlerim Ramazan berekettir, paylaşmaktır, birlikteliktir. Bu doğrultuda her gün 2 bin vatandaşımızın orucunu açabileceği iftar çadırı kurduk. Ramazan çadırımız ay boyunca ihtiyacı olan, işten çıkıp evine yetişemeyen veya Ramazan’ın manevi atmosferini daha iyi hmek için binlerce Müslüman kardeşiyle aynı ortamda olmak isteyen herkes için bu sofra açık olacak” diye konuştu.
Gönül belediyeciliği anlayışıyla gönüller inşa edeceklerini vurgulayan Başkan Arıkan, şunları söyledi: “Biz bu soframıza gönül sofrası diyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Rabbim bizlere fırsat verdikçe vatandaşlarımızla ele ele gönül gönüle olacağız. Sosyal, katılımcı ve şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla fiziki ve beşeri yatırımlarımızı hayata geçirerek, ilimize hizmet edeceğiz.”
Başkan Arıkan, iftar programı sonrası vatandaşların şikayet ve beklentilerini dinleyerek, çarşı merkezindeki esnafı ziyaret etti.

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...