Kentpark’a Yabancı Yatırımcı aranıyor
Kentpark projesine yabancı yatırımcı bulmak için proje ile ilgili İngilizce ve Türkçe sunumlar Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisine yollandı
713 defa okunmuş - 10 Mayıs 2019 - Cuma 13:27

Fırat Kalkınma Ajansı, Nisan ayı faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı. Bingöl- Muş yolunun 3. Kilometresinde yapılması planlanan Kentpark projesi içinde, termal otel, AVM, yapay göl, restaurant gibi alanlar barındırıyor. Yap işlet devret modeliyle hayata geçirilmesi beklenen proje ile ilgili paydaş kurumlar gerekli adımları atmaya devam ediyor. Kent Park projesine yabancı yatırımcı bulmak için proje ile ilgili Kent Park projesine yabancı yatırımcı bulmak için proje ile ilgili İngilizce ve Türkçe sunumlar Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisine yollandı.
Paylaşılan Nisan ayı faaliyet raporunda Kent Park ile ilgili şu bilgilere yer verildi;
Bingöl Kentpark Projesinin tanıtım çalışmaları kapsamında bilgi notu hazırlanmış olup daha önce hazırlanan Türkçe ve İngilizce sunumlar ile birlikte yabancı yatırımcılarla paylaşılmak üzere Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi uzmanına iletilmiştir. Ayıra, 15 Nisan’da ilimizi ziyaret eden Floragrup/BADER firması yatırım danışmanına ilimizdeki Kentpark Projesi ve yatırım ortamı hakkında bilgi verilmiş olup saha ziyareti gerçekleştirilmiş ve yatırımcıya iletilmek üzere konu ile ilgili dokümanlar hazırlanmıştır.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...