Mehmetçiğe Taziye Ziyareti
Valİ Kadir Ekinci, Tunceli’de gerçekleşen operasyonlarda şehit olan J. Ast. Çvş. Ferdican Altunkaş ve J. Uz. Çvş. Halil İbrahim Öztürk’ün Kiğı 1’inci J. Komando Tabur Komutanlığındaki silah arkadaşlarına taziye ziyareti bulundu.
461 defa okunmuş - 16 Mayıs 2019 - Perşembe 10:15

Jandarma Uzman Çavuş Halil İbrahim Öztürk, Tunceli’nin Pülümür ilçesi kırsalında PKK’ya yönelik operasyon sırasında Kızılmescit Deresi’nden geçerken dengesini kaybedip, suya düşerek şehit olmuştu. Astsubay Çavuş Ferdican Altunkaş’ta Tunceli’nin Pülümür ilçesi kırsalında PKK’ya yönelik operasyon sırasında şehit düşmüştü. Her iki askerde Kiğı 1’inci J. Komando Tabur Komutanlığında görev yapıyordu. Her iki şehit içinde Elazığ’da uğurlama töreni yapılmıştı.
Burada Mehmetçiğe hitaben yaptığı konuşmada Vali Ekinci şunları söyledi: “Öncelikle başınız sağ olsun, tüm Türk milletinin başı sağ olsun. Değerli arkadaşlar sizler bu milletin gerçek kahramanlarısınız. Allah sizlerden razı olsun. İyi ki varsınız. Sizin varlığınız sayesinde bu millet huzur buluyor. Sizlerin verdiği güvenle milletimiz rahat rahat orucunu tutuyor, çoluğunu çocuğunu okuluna gönderiyor, rahat bir nefes alıyor, uykusunu uyuyup sabah ticaretini yapıyor. Allah hepinizden razı olsun. Sağ olasınız, var olasınız. İnşallah bundan sonra sizlerle daha sık birlikte olacağız ve problemleriniz, sorunlarınız noktasında elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz, sizlerin emrinde olacağız. Rabbim sizlere güç kuvvet versin, sizleri her türlü kazadan beladan esirgesin. Kahraman gazilerimize acil şifalar diliyorum. Şehitlerimize de yüce rabbimden rahmet ve mağfiret diliyorum. Mekanları cennet, ruhları şad olsun. Milletimizin ve Mehmetçiğimizin başı sağ olsun. Allah’a emanet olun.”
Daha sonra konuşan Tunceli Valisi Tuncay Sonel ise şunları söyledi:
“Kahraman arkadaşlarım, öncelikle milletimizin başı sağ olsun. Bizler için hepiniz birer kahramansınız; hem yurt içinde hem de yurtdışında. Hamdolsun kahraman jandarmamız, kahraman polisimiz, kahraman askerimiz destanlar yazıyor. Bu bölgede de destan yazanlar listesinde hepinizin tek tek adı var. Şehitlerimize çok üzüldük. Allah yar ve yardımcınız olsun. Şehitlerimize rahmet diliyorum. Kahraman gazilerimize yüce rabbimden acil şifalar diliyorum. Rabbim ayağınıza taş değdirmesin. Rabbim vatanımıza, bayrağımıza, birlik ve beraberliğimize göz diken hainlere fırsat vermesin. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Milletimizin başı sağ olsun.”
Program kapsamında daha sonra Adaklı 3’üncü Jandarma Komando Tabur Komutanlığını ziyaret eden Vali Ekinci ve Vali Sonel burada yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldılar ve daha sonra kahraman askerlerimiz ile bir araya geldiler.
Burada Mehmetçiğe hitaben yaptığı konuşmada Vali Ekinci: “Öncelikle hepinize, tüm Türk milletine başsağlığı diliyorum. Şehitlerimizin mekanı cennet olsun. Gazilerimize Allah’tan sağlık ve sıhhat diliyorum. İnşallah bir an önce şifaya kavuşurlar, yine aramızda olurlar. Değerli arkadaşlar sizler bu milletin gözbebeğisiniz. Her biriniz bizim tek tek kahramanlarımızsınız. Allah hepinizden razı olsun. Emeğinize, gayretinize sağlık. Varlığınız bizlere güven veriyor, onur veriyor. Allah sizleri daim ve kaim eylesin. Allah hepinizden razı olsun. Arkadaşlarımızı şehit verdik. Bu kardeşlerimiz şehadet mertebesi ile peygamberlik makamından sonra en yüce olan makamdalar inşallah. Rabbü-l alemin onları cennetiyle, cemaliyle kuşatsın. Şehadet makamına ulaşmak her birimizin, her Türk evladının gönlünde yatan tahttır, murattır. Yüce Allah bizleri bu yüce makama nail eylesin inşallah. Sizlere de Allah kolaylık versin. Rabbim sizleri her türlü kötülükten korusun. Tekrar başınız sağ olsun” dedi.

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...