Sancak Göleti yıkıldı
Sancak Büyük Başköy Köyü yaylasında geçen yıl ihalesi yapılan hayvan içme suyu Göletİ, sel suları ile yıkıldı
909 defa okunmuş - 29 Mayıs 2019 - Çarşamba 11:41

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen Sancak Büyük Başköy Köyü yaylasında Hayvan içme suyu Göleti, ilk yılında yıkıldı. Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı DAP kapsamında Bingöl İl Özel İdaresi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 09.08.2018 tarihinde ihalesi yapılan, 10/10/2018 tarihinde işe başlanılan, 31/10/2018 tarihinde bitirilen hayvan içme suyu Göleti, ilkbahar sel suları ile yıkıldı. 
Yaylada hayvanlarını otlatan Ahmet Çur, “geçen yıl sonbaharda yapılan hayvan sulama gölet’inin ilkbahar sel suları ile yıkılması, bizleri hayal kırıklığına uğrattı. Bu bölgede sonbahara kadar hayvanlarımız burada otlanıyor. Yapılan gölet’in daha ilk yılında yıkılmasını müteahhit’in hatasından dolayı olduğunu söyledi. Ahmet Çur, bu gölet’in bir diğer özelliği köyün içme suyunu da besliyordu. Bu gölet, sağlam yapılsaydı, burada su bitmezdi” diye konuştu. 
MUHTAR ÇİÇEK, GÖLETİ KİMİN YAPTIĞINI YETKİLİLER BİLİR
Muhtar Sabri Çiçek, “geçen sene yaylamızda yapılan sulama gölet’i, hem hayvanlarımız için hem de köyümüzün içme sularını beslemesi açısından çok önemlidir. Yetkililer bu gölet’i kimin yaptığını bilirler,  gölet’imizin sağlam bir şekilde yapılmasını istiyoruz” dedi.
Seytihan Balaban ve Mehmet Başköy ise, bir hafta içinde yapılan gölet, bir bahar görmeden yıkıldı, biz gölet’imizi istiyoruz” diye konuştular.

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...