‘Kızılay, Dünyanın En Köklü ve Güçlü Kurumlarından’
Valİ Kadİr Ekİncİ: Kızılay kurumumuz, savaşta, barışta ve doğal afetlerde, din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin, Türkiye’de ve tüm dünyada muhtaçların yardımına koşan, dünyanın en köklü ve güçlü yardım kuruluşlarından biridir.
183 defa okunmuş - 29 Ekim 2019 - Salı 09:13

29 Ekim-9 Kasım Kızılay Haftası mesajı yayımlayan Vali Kadir Ekinci, Kızılay’ın insan odaklı medeniyet anlayışının tezahürü olduğunu söyledi. Vali Ekinci, Kızılay Haftası mesajında şu ifadelere yer verdi:
‘‘Kızılay kurumumuz, savaşta, barışta ve doğal afetlerde, din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin,  Türkiye’de ve tüm dünyada muhtaçların yardımına koşan, dünyanın en köklü ve güçlü yardım kuruluşlarından biridir. Aziz Milletimizin sevgi, hoşgörü, şefkat, merhamet ve dayanışma kültürünün ve ‘insan odaklı medeniyet anlayışının’ anlamlı bir tezahürü olan Kızılay, üstlendiği görevi kurulduğu günden bu yana başarıyla yerine getirmiş ve yaptığı güzel hizmetleriyle halkımızın olduğu kadar dünya mazlum ve mağdurlarının da gönlünde taht kurmuştur.
Yardımlaşma duygusunun harekete geçmesinde ve yapılan yardımların sistemli bir şekilde organize edilerek, hem yurt içinde hem de yurt dışında muhtaç insanlara ulaştırılma konusunda yaptığı takdire şayan çalışmaları ile dünya ülkelerine de örnek olan yüz akımız Kızılay, her türlü övgüyü hak etmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle, hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak bu yüce görevi üstlenen Kızılay’ın değerli yönetici ve çalışanları ile Bingöllü hemşerilerimizin ve  hayırsever vatandaşlarımızın ‘Kızılay Haftası’nı kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.’’

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...