Avrupa’da staj gören öğrencilere belge
İtalya, İspanya ve Litvanya’da 14 günlük staj gören öğrencilere Euro Pass belgeleri verildi
187 defa okunmuş - 31 Ekim 2019 - Perşembe 10:17

‘Robotİk Mig-Mag Kaynağı’ projesi kapsamında 21 metal teknolojisi öğrencisi ve 3 metal teknolojisi İtalya, İspanya ve Litvanya’da 14 günlük staj programına katıldı. Düzenlenen programla öğrencilere Euro Pass belgeleri verildi. 
Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen toplantıya İl Müdürü Rahmi Güney, Çalışma ve İş Kur İl Müdürü M. Fesih Güler, Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Birlik Başkanı Ali Bayram, Yılmaz Çapak, KOSGEP İl Müdürü Naci Özdemir, Müdürlük idarecileri, Okul müdürü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Programda konuşan Güney; ‘‘Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin Metal Teknolojisi alanında hazırladığı projemizin amacı, globalleşmenin getirdiği rekabetçi ekonomide yenilikçi teknolojinin otomasyon dönüşümüne uygun robotları kullanabilecek yüksek nitelikli insan gücüne olan talebe cevap verebilecek öz güvene sahip öğrenciler yetiştirmektir. Okulumuz tarafından uygulanan projemizin olumlu çıktılarını görmekten mutluluk duyuyorum. Projemizin devamında robotik Mig- Mag ünitesinin okulumuza kazandırılması için Bakanlığımız nezdinde gerekli işlemlere başladık. ‘Robotik Mig-Mag Kaynağı’ projesi ile öğrencilerimize uluslar arası staj yapma imkanı sağlayıp mesleki deneyimini çeşitlendiren okulumuz yönetici, proje ekibi, öğretmen, öğrenci ve dinamiklerine teşekkür ederim. Projemizin yerelde ve ulusal alanda istihdama olanak sağlaması dileğiyle Ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim.’’ dedi.
Proje sorumlusu oku Erdal Küçükhazar; ‘‘Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak hazırladığımız “Robotik Mig-Mag Kaynağı” projesi ile 21 metal teknolojisi öğrencisi ve 3 metal teknolojisi öğretmenimiz ile İtalya, İspanya ve Litvanya’da 14 günlük staj programı gerçekleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz bu stajla öğrencilerimiz Mig-Mag kaynağını bizzat yerinde görerek ve uygulayarak öğrenme imkânı buldular.’’ Dedi.
Projenin amacına değinen Erdal Küçükhazar; ‘‘Küreselleşen ekonominin ihtiyacı olan kalifiye ve iş disiplinine sahip ara elemanı yetiştirmek ve istihdam idilebilirliğini arttırmak, okul ve sanayi arasındaki koordinasyonu güçlendirmek, globelleşmenin getirdiği rekabetçi ekonomide, yenilikçi teknolojinin otomasyon dönüşümüne uygun robotlar kullanabilecek yüksek nitelikli insan gücüne olan talebe cevap verebilecek öz güvene sahip öğrenciler yetiştirmek ve öğrencilerimize uluslar arası staj yapma imkanı sağlayıp mesleki deneyimini çeşitlendirmek.’’ Dedi.
Düzenlenen programın sonunda proje kapsamında staja katılan öğrencilere Euro Pass belgeleri verildi. 

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...