Yazı Detayı
04 Ağustos 2017 - Cuma 13:52 Bu yazı 308 kez okundu
 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ KURULUŞ FELSEFESİNE GERİ DÖNMELİDİR.
Mehmet YAMAN
 
 

Reis uzunca bir müddettir, hep söyleye geldi. Şahit olduğumuz pek çok vakıalarla da sabittir ki, AKP’nin merkez ve taşra teşkilatlarında ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Partinin kuruluş felsefesine gönül veren bir avuç idealist partilinin, ülke genelinde yaptıkları canhıraş çalışmaları ve özellikle sayın Erdoğan’ın adeta tek başına verdiği mücadelelerle parti, ilerlemesini sürdürmüş ve bugün de varlığını  iktidarla sürdürmektedir.

               

Ta başından beri yakınen takip etmiş birisi olarak, zaman içinde partinin iktidar olmasının da dezevantajlarıyla, parti teşkilatlarının kuruluş felsefesi açısından, ülke genelinde ciddi bir erozyona uğramış olduğuna çok defalar yakından tanık olduk. Yani çeşitli çıkar şebekeleri, çeşitli atraksiyonlarla ve yönetimin de hüsnüniyetini istismar ederek, partiyi sürekli kuruluş felsefesinden koparmaya çalıştılar ve geçen uzunca bir sürede de zaman zaman başarılı aşamalar kaydettilerGerek siyasette ve gerekse bürokraside bukalemunvari davranışlarla, gerçek amaçlarını gizleyenler zaman içinde, üst düzeylerde çokça görünür ve hakimiyetleri oranında da, parti felsefesine zarar verir hale geldiler.

               

Gerek parti içindeki iyiniyetli ve davadan başka hiçbir şahsi menfaat gütmeyen üyeler ve gerekse halkımız, bunları yakınen gördüler ve zaman zaman yaptıkları dost serzenişleriyle sonuç alınamayınca da, kabuklarına çekilip kenarda acı acı seyretme yolunu tuttular. Bu arada bir kısım insanlarımız da, partiden soğumaya ve uzaklaşmaya başladı. Öyle oldu ki, ortam adeta çıkar şebekelerinin cirit oynadıkları arenalara dönüştü. Yapılması gerekli ciddi mücadelelerde rol almadılar. Üç beş fedakar ve çilekeşin sırtında il ve ilçe yönetimleri giderek kan kaybıyla bugüne kadar geldi,

               

Reisin sıkça ve açıkça yapmaya çalıştığı tenkit ve ihtarlar, parti içinde bazılarınca umursanmaz bir biçimde karşılanıyor ve içinde bulundukları çevre ve çıkar ilişkilerinin mahmurluğunu hala bırakabilmiş değiller.Bir takım il ve ilçe yöneticileri ile yakınlarının mal varlıkları ve yaşam biçimleri tümüyle gözden geçirildiğinde, nereden nereye geldikleri, açıkça ortaya çıkacaktır.

               

Kuruluşunda yakalanan konjenktürün sağladığı avantajlarla, hemen hiç ciddi gayret sarf etmeden ve sadece, Reis ve birkaç üst düzey yöneticinin koşturmacası ve televizyon konuşmalarıyla sağlanan ve gittikçe de ivme kaydeden büyük başarı (ki, kuruluş ve üç dönem vekil seçimlerine yakınen muttali oldum) artık durağanlaşmaya ve yerini metal yorgunluğuna bırakmıştırSayın genel başkanlarının ve O’na gönül veren yakın mesai arkadaşlarının, genel merkez dahil, tüm il ve içleri yakın takibe almaları ve gözlerine takacakları pertavsızla, en ince derinliklerine kadar nüfuz edip, yeniden çeki-düzen vererek, ciddi ve bilimsel verilerle desteklenmiş projeler tahtında, taze bir kan ve bakımdan geçirilmiş sağlam akciğerlerle, uzun soluklu güçlü atılımlara hazırlanmalıdırlar. Getirilen yeni Anayasal sistem, AKP’ nin de ciddi çalışması gerektiğini ortaya koymaktadır.

               

Yeni dönem, hem içerde ve hem de dışarıda karşılaşılan ciddi varoluşsal tehlikelere karşı, hiç vakit kaybetmeksizin, hızlı ve becerili çalışmaların yapılması gerekli bir dönemdir. ülkemizi parçalamaya ve bulunduğumuz coğrafyadan silmeye yönelen şark düşmanları, işbirliği halinde, konuyu Erdoğan düşmanlığı haline endeksleyip, Erdoğan’nın yaptığı ve muhtemelen yapabileceği bazı hataları da sürekli gündemde tutarak, halkın bir kısmının da desteğini alıp mesafe kat etme taktiklerine, yoğunluk vermiş bulunduklarından,Sayın Erdoğan ve şürekası, gelinen bu noktada hiç hata yapmamaya, bin düşünüp bir söyleyip, tavizsiz bir halkçılık politikası izleyerek, halkın tamamını yanlarına çekmeye, bu savaşta galip gelmeye çalışmalı ve bunun için gereken her türlü fedakarlığı göze almalıdırlar.

               

Ey AKP teşkilatı, kendinize gelin ve reisinizin ikazları doğrultusunda içinizdeki çıkarcı, hain ve şahsi çıkarı için tüm kurumları alet edinen, kibirli ve ne oldum delisi olan başkan ve üyelerinizi derhal saf dışı edin. Tevazu ile, yeniden kuruluş felsefenize dönün ve Reisinizin etrafından kenetlenin.

Saygılarımızla.  

 

03.08.2017

Mehmet Yaman

Araştırmacı-Hukukçu

 
Etiketler: ADALET, VE, KALKINMA, PARTİSİ, KURULUŞ, FELSEFESİNE, GERİ, DÖNMELİDİR.,
Yorumlar
BİNGÖL Egazete
Yazarlar
Önemli Haberler
Anketler
Belediye'ye devredilen askeri alana ne yapılsın ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
34
0
2
4
10
16
2
Yeni Malatyaspor
28
0
4
4
8
16
3
Antalyaspor
26
0
6
2
8
16
4
Kasımpaşa
26
0
6
2
8
16
5
Galatasaray
26
0
4
5
7
16
6
Trabzonspor
26
0
4
5
7
16
7
Beşiktaş
26
0
4
5
7
16
8
Atiker Konyaspor
24
0
4
6
6
16
9
Sivasspor
24
0
4
6
6
16
10
MKE Ankaragücü
20
0
8
2
6
16
11
Bursaspor
20
0
4
8
4
16
12
Göztepe
19
0
9
1
6
16
13
Kayserispor
18
0
8
3
5
16
14
Alanyaspor
17
0
9
2
5
16
15
Akhisarspor
16
0
8
4
4
16
16
BB Erzurumspor
15
0
7
6
3
16
17
Fenerbahçe
15
0
7
6
3
16
18
Çaykur Rizespor
12
0
6
9
1
16
Arşiv