Vehbi KORKUTATA ERDOĞAN VARKEN, O ÇAMLAR BARDAK OLUR!
Yazı Detayı
16 Şubat 2021 - Salı 12:06 Bu yazı 322 kez okundu
 
ERDOĞAN VARKEN, O ÇAMLAR BARDAK OLUR!
Vehbi KORKUTATA
 
 

Bu gün yazımda eskilerden örnek vererek gireceğim yazıma. Bu güne kadar Recep Tayyip Erdoğan ile en fazla devlet yöneten Süleyman Demirel’in başında olduğu hükümete 12 Mart Muhtırası adı altında 12 Mart 1971 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Genelkurmay Başkanı Memduh Tağmaç, Kara Kuvvetleri komutanı Faruk Gürler, Deniz Kuvvetleri komutanı Celal Eyiceoğlu ve Hava Kuvvetleri komutanı Muhsin Batur’un imzasıyla Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay’a bir muhtıra vererek hükümetin istifaya zorlandığı askerî müdahale yapılmıştı. Sonrasında  CHP Kocaeli milletvekili Nihat Erim başa gelmişti.

Şimdi bunu niye anlattın diye sormayın.

Neymiş birileri ittifak mittifak diye hükümeti yıpratmanın peşindeler, tıpkı Demirel gidip CHP’li Nihat Erim geldiği 12 Mart muhtırası gibi.

Ama o çamlar bardak oldu ağalar beyler.

Türk siyaseti bu darbelerde çektiğini hiç bir şeyden çekmedi.

Hatta yakın zamanımızda her türlü oyunu oynayan Siyonistlere karşı gelen göğsünü siper eden Başkan Recep Tayip Erdoğan gelir!

Bu yolda çektiği çile, gördüğü zulüm, atlattığı suikast planları, Türkiye’yi işgal ve şahsının canına kast amaçlı darbe girişimleri gibi insani açıdan tahammülü zor, ölümcül badireler atlattı ve defalarca kurulan tezgah ve dümenler bozuldu. Erdoğan, kendisini halka adamış ve ilâhi Kelimetullah çizgisinden asla taviz vermemiş bir devlet adamıdır.

İnsanın yüreğini, sözünü, özünü sertleştirmesi gereken tüm bu olumsuzluklara rağmen vazgeçmediği yol demokrasi, kaybetmediği meziyet vefa oldu, çünkü bu dünyanın fani olduğunu ve insanların hissiyatlarına tercüman olmak ve onların dualarını almak için baş vuran bir Erdoğan gerçeği var bu ülkede! Belki AK Parti iktidarı yok olabilir? Amma Recep Tayyip Erdoğan klasiği asla yıkılmaz ve ülkesinin başından hiç bir kuvvet güç yıkamaz. Erdoğan; ülke insanına sevdalı, İslam dünyasına sevdalı, “haklı ve haksızı ayırt edebilen bir meziyete sahiptir.”

Türk siyasetinin yakın zamanda en vefakar isimlerinin başında da Başkan Erdoğan gelir!

Bu vefayı siyaset tarzsında olduğu kadar milletle iç içe olmasını sağlayan söz ve tavırlarda da görmek mümkündür.

Erdoğan’ın en hassas olduğu konu ise şehitler, gaziler ve onların yakınlarıdır.

Şehit yakınları ve gazileri gerektiğinde Başkanlık Sarayı Külliyesi’nde ağırladığı gibi, evlerini ziyaret geleneğini de sürdürüyor.

Başkan Recep Tayip Erdoğan, FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında gece boyunca halkın içinde oldu ve onlarla beraber bu silahlı teröristlere geçit vermedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde etkin rol aldı ve hiç çekinmeden halkıyla beraber iğrenç baskını püskürttü.

ABD, 15 Temmuz’daki FETÖ’cülerin giriştiği alçak darbe olayının önünde, arkasında, kıyısında ve köşesinde olmadığı konusunda Türk halkını ikna edebilmiş değil ve edemez de! Ha şimdi ise; Tramp gitti, biden geldi, değişen ne? Değişen hiç bir şey olmayacak, Türkiye için hiç bir şey ifade etmez ve biz çizdiğimiz yolda emin adımlarla yürümeğe devam edeceğiz. Başkan Erdoğan ne diyordu!

“Dünya beşten büyük” anlamadınız mı?

“Rabia da Avrupa’ya vurulan tokat gibidir” onca ayar çekildi, dinlemediler mi? Avrupa dinleyecek ve dize gelecekleri de muhakkaktır!

“Türkiye güçsüze takat gibidir” ve Yıllar yılları, olaylar olayları, zalimler mazlumları kovaladı. Dünyanın tüm terör örgütleri üzerimize salındı, ülkemiz ve bölgemiz kan gölüne döndürüldü,

Yüreğimiz yanarken, vicdanlarımız kanarken Avrupa sevindi, ama sevinmeyin; bu ülkede Recep Tayyip Erdoğan’lar yaşadığı müddetçe bu ülke hiç bir zaman eğilmeyecektir!

Başkan Erdoğan, milletine mesajla destansı tarih yazdırdı!

FETÖ, PKK ve diğer teröristlerin belini kırdırdı ve yok edene kadar da devam edecektir.

Bizde kahramanlar da hainlerde tükenmez, değil mi? Bu dünyanın başında İsrail olduğu müddetçe, ve İslam dünyası kuvvet oluşturmadığı ve yahudi lobileriyle ağlayan duvarlarla ayına katıldığı müddetçe iki yakaları bir araya gelmez! Ama kuvvet güç ülkemizde ve Allah’a Hamdolsun ki? Ülkemizin başında İlâhi Kelimetullah çizgisinden asla taviz vermeyen bir lider var ve o lider de Recep Tayip Erdoğan’dır.

Şimdi diyeceksiniz ki, bu kadar methiye neden yapıyor, kellem  gitse doğruluktan şaşmam! Gerçekleri yazmam benim şiarımdır asla doğruluktan şaşmam!

Bakınız! Bu ülkede ne kadar güç birliği oluştursalar da, gelecekler ve devalarda bu ülke aziz insanlarına bir şey yaptıramaz. Allah’a Hamdolsun ki, ülkemiz Osmanlı’nın yolunda ve kararlılıkla yoluna ödün vermeden devam etmektedir. Aslında yazılacak ve anlatılacak çok şey var amma? Diyorum ki, zamanı var!!!

Sevgi ve Saygılarımla

Araştırmacı Gazeteci Yazar

Vehbi Korkutata

 
Etiketler: ERDOĞAN, VARKEN,, O, ÇAMLAR, BARDAK, OLUR!,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
07 Şubat 2021
SOKAKLAR ÇOK ENDİŞELİ!
166 Okunma.
01 Şubat 2021
SEBZE MEYVE’DE AYNI TERANE DEVAM EDİYOR!
211 Okunma.
29 Ocak 2021
KUVVET VE GÜÇ “CUMHUR İTTİFAKINDAN” GEÇER!
198 Okunma.
20 Ocak 2021
SİZ O TRENİ ÇOKTAN RAYDAN ÇIKARDINIZ!
334 Okunma.
14 Ocak 2021
SEN KİMİN AĞZIYLA KONUŞUYORSUN!
250 Okunma.
08 Ocak 2021
SAHİ KIRMIZI NEFTE’Lİ SEN NE AYAKSIN!
253 Okunma.
05 Ocak 2021
2020 SENDEN KÖTÜSÜ GELMESİN!
258 Okunma.
29 Aralık 2020
“VAR GİTSİN ORALARA, FUKARA KALDI ODALARA”
274 Okunma.
22 Aralık 2020
ABD, ULUSAL GÜVENLİĞİMİZE SALDIRINIZ SAYGISIZLIKTIR!
307 Okunma.
15 Aralık 2020
AŞI’YI KONUŞURKEN, “ARTİSTLİĞİNİZ KİME” GÜNDEM OLDU!
358 Okunma.
14 Aralık 2020
AVRUPA BİRLİĞİ KÖRLÜK İÇİNDE!
175 Okunma.
07 Aralık 2020
HADİ, KENDİNİZİ DÜŞÜNMÜYORSUNUZ?
325 Okunma.
03 Aralık 2020
BİDEN’DE OLSA ELLERİ MECBUR!
223 Okunma.
30 Kasım 2020
PETROL VE DOĞALGAZ RANTINDAN NEMALANANLAR!
183 Okunma.
27 Kasım 2020
MUHALEFET “PARLAMENTER SİSTEMİ” DERDİNDE!
274 Okunma.
20 Kasım 2020
SONUNDA YÜZ YÜZE EĞİTİM DURDURULDU!
309 Okunma.
16 Kasım 2020
ATEŞKES Mİ, SORUN YUMAĞI MI?
280 Okunma.
06 Kasım 2020
ZÜLFÜ YÂRE DOKUNMAK LAZIM!
335 Okunma.
03 Kasım 2020
GEÇMİŞ OLSUN İZMİR!
301 Okunma.
28 Ekim 2020
MAAZALLAH KUYUYA DÜŞERSİNİZ!
323 Okunma.
25 Ekim 2020
KIBRIS HALKI GELECEĞİN TEMİNATI “TATAR” DEDİ!
249 Okunma.
19 Ekim 2020
BAŞKAN ERDOĞAN’A ÇAPLARI YETMİYOR!
440 Okunma.
13 Ekim 2020
EMLEKET YANARKEN, SAÇINIZI TARAMAYIN!
453 Okunma.
Haber Yazılımı