Yazı Detayı
18 Ağustos 2017 - Cuma 15:30 Bu yazı 862 kez okundu
 
KANUN ÖNÜNDE HERKES EŞİTTİR: KILIÇTAROĞLU DA EŞİTTİR
Mehmet YAMAN
 
 

Olaylar herkesin gözleri önünde cereyan ediyor. 15 Temmuz olayları bir tiyatro ve sabahlara kadar, caddelerde tehlikeli süreçleri yaşayan ve vefat edenler de, bir figüran değildi. 15 Temmuz gecesini, saat 22.00’dan itibaren ve henüz Cumhurbaşkanı çağrısı yokken, biz Kızılay’ın göbeğinde Meclis, Genelkurmay, Jandarma Genel Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri dörtgeni ile, Atatürk ve İnönü Bulvarları arasında, sabahlara kadar, tv. lerde seyrettiğiniz uçaklar ve helikopterlerin mermileri ile oradan oraya koşarken halkça el konulan tanklar arasında ve yaralananla vefat edenlerin, oğlum Ankara Barosu avukatlarından Av. Fatih Yaman’ın arabasıyla ve bazı arkadaşlarımla beraber hastanelere taşınması, şükür ki, etrafımızda yüzlerce merminin yağmur gibi yağdığı bir ortamda, yaralanmadan ve hayfalar ki, en yakınlarımız yanımızda vefat ederken ve niyetleri istikametinde şehit olurken, biz de şehitler kervanına katılamadan bu hengameyi yaşamış, fesbuk arkadaşlarımız da hatırlarlar ki, saat 22.00’dan itibaren bu mermiler arasında resimler çekip canlı olarak fesdaşlarımızla paylaşmış olarak, Pensilvanya talimatları istikametinde,  iktidarın tiyatrosu olduğu iddialarıyla bütün milleti figüran addedip, iktidar yaltakçısı olarak yaftalayanları kınıyoruz. O sırada da yazdığımız gibi,tanıklığımızla sabittir ki, bu gece bizim yanımızda, AKP’liden çok, halk vardı ve bu halkın içinde yakın tanıdığımız CHP’li, MHP’li, özellikle BBP’li daha nice gençler bulunuyordu ve herkes kendi güçleriyle geldiler.

Buna rağmen, maalesef Sayın Kılıçtaroğlu’nun, Pensilvanya odaklı propagandayla, yabancı devletler lehine ajan-provokatörlüğü hatırlatan eylemlere ve söylemlere hala devam ediyor. Daha önceki zamanlarda da, bu ekiple bir takım iş birlikleri yaparak, tır fecaatını yaşatmış oldukları gibi.

Bu açıkça, özel kanunlarla korunmuş bir teşkilat ve işlevlerine engel olmak, yurt dışına giden yardımlara engel olarak, düşman güçlerin elini güçlendirmekti. Bayırbucak’ta yıllardır yakın akrabalarımız, dünyanın ta öbür tarafındaki hain devletlerin açıkça yaptıkları destekler ve gönderdikleri silahlarla yok ediliyorlar… Bu zat acaba onlara da, tek söz söyledi mi?..

Gizli devlet sırların faş edilmesi, kimseye yasal olarak verilmiş hak olmayıp, bilakis herkes bu devlet sırlarıyla ilgili bulunan kanuna eşit olarak uymak zorundadır, mevkii ve makamı ne olursa olsun.

Kaset kumpasıyla partisinin başkanlığından koparılan zatın yerine getirilen sevgili Kılaçtaroğlu, bilmeli ki, CHP devlet partisidir, içerde ve dışarda devletin menfaatlerini koruma sorumluluğunda olan bir partidir. O’nunla beraber hepimiz tekrar hatırlayalım ki, Başbakan olarak Avrupada sıkıştırılan Erdoğan’a, ana muhalefet partisi başkanı olarak Sayın Baykal, bizzat telefon edip, “ülkemiz aleyhine olan kararı imzalama. Geri dön gel, CHP olarak arkandayız” demişti. İşte sorumlu muhalefet budur, devlet menfaati böyle sağlanır. Yoksa CHP genel başkanlığı adına, ikide bir Türkiye aleyhine yabancılara beyanat verilip, gerçek olmayan şeylerin , yalan yanlış servislerde bulunularak, düşmana fırsat verme gafletine son verilmelidir. Kendileri akıllı ve millet te aptal değildirEvet hep beraber Tayyib’i devirelim. Ama iftira ve düşman ajanlıklarıyla değil, alnımızın akıyla, muhalefet olarak, çok güzel projeler sunup halkımızı ikna ederek… Garaoğlan’ı %40 ile, iktidara taşıdıktan sonra, hemen ertesi seçimde de, %2.5 ile baraj altı bırakan bu basiretli halk, zokayı yutmuyor artık. Sosyal medya ve televizyonlar, dünyayı halkın ayağına getirip seyrettiriyor.

Aklımızı başımıza alalım. Muhalefetimizi, bilimsel veriler ve gerçek projelere dayandırarak halkımıza sunalım ve sık sık birbiriyle çelişen sözlerimizle değil, itibarlı siyasetimizle, iktidara gelmenin ciddi plan ve uygulamalarını yapalım.

Bu gidişle, yaptığımız yanlışlar önümüze konur ve kanun karşısında sorumlu oluruz. Herkes oynadığı tiyatronun sonuna katlanmalıdır. Kanunlar herkese eşit olarak uygulanmalıdır. İktidarın, ya da muhalefetin başı olanlar Vatana ihanet edenlere ve dış düşmanlara ajanlık edenlere de vatandaşa karşı nasıl uygulanıyorsa, iktidarın ya da muhalefetin başına da eşitçe uygulanmalı, suç işleme hürriyetine sahip olmadıkları, adaletin uygulayıcıları tarafından, kendilerine kararlarıyla hatırlatılmalıdır. EY ADALET!.. NERDESİN?... Birkaç kuruşu mürtekibin cayı kürek te, milyonla çalan ser efraz mı?..

Saygılarımızla!..                                                                                                                                                            18.08.2017

                                                                                                                 Mehmet Yaman

Araştırmacı-Hukukçu

 
Etiketler: KANUN, ÖNÜNDE, HERKES, EŞİTTİR:, KILIÇTAROĞLU, DA, EŞİTTİR,
Yorumlar
Diğer Yazılar
SAYIN CUMHURBAŞKANI!
MUHARREF TEVRAT, SİYONİZM VE CORONA ÜÇGENİ
DİKKAT DİKKAT!
“ İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE BİRDE BU PENCEREDEN BAKALIM....
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN DİKKATLERİNE! TARIM ALANINDAKİ CİNAYETLER, BİTMEK BİLMİYOR!
ETKİN BAROLAR, ŞİMDİYE KADAR HEP ANAYASA VE KANUNLARINDAKİ AMAÇLARIN DIŞINA ÇIKTILAR
TÜM DEVLET GÖREVLİLEEİMİZE VE AYDINLARIMIZA İKAZIMIZDIR!
EY CENNET KADINLARI!
SAYIN YÖNETİCİLER! SEVGİLİ HALKIM!
GÖNÜL KÖPRÜSÜNE ÇAĞRI!..
SEVGİLİ HALKIM
TÜM VATANSEVERE ÇAĞRIMIZDIR!
ÖZELLİKLE İKTİDARA EĞİTİM BE KÜLTÜT POLİTİKALARI AÇIDINDAN, ÇOK DERSLER VAR:
Musul ve Kerkük’e askeri müdahale seçeneğinin Hukuki dayanakları
TÜRKİYE-IRAK SINIRLARI DEĞİŞTİĞİ ANDA, TÜRKİYE’NİN IRAK’TA TOPRAK TALEBİ HAKKI DOĞMAKTADIR
ORTADOĞUDAKİ YENİ YAPILANMADA, ROL KAYBI
BÜROKRASİDEKİ METAL YORGUNLUKLARI NE OLACAK?..
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ KURULUŞ FELSEFESİNE GERİ DÖNMELİDİR.
HA ALİ-VELİ, HA VELİ-ALİ
“GUANTANAMAO KIYAFETLERİ” BAĞLAMINDA, SOSYO-PSİKOLOJİK BİR TAHLİL
SAYIN BAŞBAKAN!.. KÜLFET NİMET DENGESİNE SAYGI GÖSTERİLMELİDİR
ORTADOĞU’DA YAKLAŞAN FELAKETE DİKKAT!..
“BU SİSTEM, UĞRUNA KAN AKITILMADAN UYGULANAMAZ!..”
SURİYE’DE KAYBEDİYOR MUYUZ?
TARİH TEKERRÜR EDİYOR. NE ZAMAN DERS ALACAĞIZ?
REFERANDUM TARTIŞMALARI SEVİYELİ OLMALI
MİLLİ İRADE VE DEMOKRASİ MİTİNGİNDEN ÇIKARILACAK DERSLER.
TEVHİDİ TEDRİSAT KANUNU VE HARP OKULLARI
HALK DARBESİ VE ALINACAK DERSLER
İKTİDAR İDEOLOJİSİ VE GÜÇ ZEHİRHENMESİ
İLKER BAŞBUĞ’UN VERDİGİ DIŞ POLİTİKA VE ERMENİ ZULMÜ KONFERANSI HAKKINDA
KOŞAR ADIMLARLA YAKLAŞAN BAŞKANLIK SİSTEMİ, CHP’NİN HEDİYESİ OLACAKTIR.
*CUMHURBAŞKANININ SON MUHTARLAR TOPLANTISI KONUŞMASI*
MHP YÖNETİMİ BASİRETLE VE SUHULETLE HAREKET ETMELİDİR.
ESASTA DOĞRU, USULDE YANLIŞ
BOĞAZLARLA İLGİLİ “MOTRÖ ANTLAŞMASI”NIN MUTLAKA TADİLİ YOLUNA GİDİLMELİDİR.
TÜRKMEN DAĞINI TESLİM ETMEYİN!..
ŞERİF HÜSEYİN’LE İLGİLİ TARİHİN SAYFALARINA BİR EMANET
BİNGÖL Egazete
Yazarlar
Önemli Haberler
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
6
0
0
0
2
2
2
Alanyaspor
6
0
0
0
2
2
3
Fenerbahçe
4
0
0
1
1
2
4
Hatayspor
4
0
0
1
1
2
5
Antalyaspor
4
0
0
1
1
2
6
Beşiktaş
4
0
0
1
1
2
7
Fatih Karagümrük
4
0
0
1
1
2
8
Göztepe
4
0
0
1
1
2
9
Kayserispor
3
0
1
0
1
2
10
Sivasspor
3
0
1
0
1
2
11
BB Erzurumspor
3
0
1
0
1
2
12
Kasımpaşa
3
0
1
0
1
2
13
Denizlispor
1
0
1
1
0
2
14
Yeni Malatyaspor
1
0
1
1
0
2
15
Gençlerbirliği
1
0
1
1
0
2
16
Trabzonspor
1
0
1
1
0
2
17
Gaziantep FK
1
0
1
1
0
2
18
Konyaspor
1
0
0
1
0
1
19
MKE Ankaragücü
0
0
1
0
0
1
20
Çaykur Rizespor
0
0
2
0
0
2
21
Başakşehir FK
0
0
2
0
0
2
Arşiv