Yazı Detayı
18 Nisan 2016 - Pazartesi 16:53 Bu yazı 1339 kez okundu
 
MHP YÖNETİMİ BASİRETLE VE SUHULETLE HAREKET ETMELİDİR.
Mehmet YAMAN
 
 

  MHP’nin geldiği süreci bugünlerde ibretle ve endişe ile izlemekteyiz. Gerek MHP Genel Başkanının ve gerekse MHP adına basına demeç veren sair zevatın, basın mensuplarına verdikleri demeçler ile, bazı toplantılarda ve bu arada gurup toplantılarında yaptıkları konuşmalar, milletin inanç ve ahlaki değerleriyle örtüşen ve çok iyi bir strateji izlenmesi halinde, ciddi bir alternatif iktidar adayı olabilecek bulunan partiyle ilgili, millet ve bu arada MHP’ye gönül verenler nezdinde, ciddi üzüntülere sebebiyet vermektedir.

   Kendileri Bahçe ilçemizin köklü ve zengin CHP’li bir ailesinden gelen ve halen ailesinde CHP’li üyelerinin de bulunduğu, Kendi ilinde de büyük bir başarısızlığa uğramış olan Saygıdeğer Bahçeli, gerek aile muhitinde ve gerekse ekonomik nedenlerle güçlü bulunması sonucu okuduğu özel okullarda edindiği bilgiler ve kurallar itibariyle, bireysel hayatında nezaketi ve sosyal sorumluluk anlayışı ile, takdire şayan bir yapı içerisinde bulunmaktadır. Kendilerini siyasal ve kültürel atmosferde takip eden yakın dostları da çoğunlukla kendilerini bu yönleriyle takdir etmektedirler. Terbiye ve nezaketi ile ilgili sergilediği tutum ve davranışları ise, herkesçe müsellemdir.

   Ancak ne var ki, siyaset arenasına çıktığı günden bu tarafa, halkımız ve MHP’ye gönül verenlerce, güvenli ve bilinçli bir politika izleme hususunda yeteri kadar hassasiyet, bilgi ve beceri kabiliyetiyle ilgili tam bir kabul görememiştir. 19 yıl gibi uzunca bir süredir genel başkanlığını yürüttüğü MHP bu süreçte, müstakil bir iktidar olma potansiyelini zaman zaman yakaladığı halde ne hikmetse, anlamsız bir biçimde yapılan davranışlarla, adeta iktidardan kaçırılarak uzaklaştırılmış ve maalesef başkalarının iktidarına payandalık yapma ve elinin tersiyle iktidar olma imkanlarını tepme suçlamasıyla karşı karşıya kalmıştır, birkaç defa. Bu, bu süreçleri yakından takip edenlerce bilinmektedir.

   Zaman zaman, fizyolojik olgunluğuna hiç uygun olmayan davranış ve söylemler içerisine girmiş olması, kendisi hakkında ciddi endişeler doğmasına ve hoş olmayan bir takım değerlendirmelere vesile olmaktadır. Seçim arefesi, seçim akşamı ve seçimden sonraki haftalarda sergilediği davranışlar, siyaseten parti adına tenkidi gerektiren pek çok unsurları içermiş olmakla birlikte, parti içerisinde istişare, demokratik katılımın sağlanması, halkla kendi arasında köprü oluşturacak kişilere yeteri kadar imkan vermemesi ve ciddi bir oto-kritikle kadro yönelimlerini iyi değerlendirememesi gibi, kendilerinin muhalefet gibi algıladıkları haklı serzenişlere yol açmıştır. Çok iyi bilinmelidir ki, dikkat edilmeyen, önemsenmeyen, görülmek istenmeyen pek çok olaylar, bir müddet sonra, bünyede ciddi yaraların açılmasına ve kırıcı tahribatlara neden olmaktadır.

   Yönetimle ilgili gelinen son aşama, yürekler acısı bir durum sergilemektedir. Parti içindeki iç kavgalara, çıkar çekişmelerine, partiyi yıpratacak ve iyice dibe oturtacak küçük hesaplara son verilmelidir. Partinin parçalanmasını isteyen mihraklara alet olunmakta ve parti iktidarında olmanın getirdiği bir avantajla, çok yanlış şeyler yapılmaktadır.

   Tartışma konusu olan kişilerin hepsinin dünü de bugünü de bellidir. Hele Sayın Oğan hiç ha etmediği ciddi hakaretlere ve düşmanlıklara uğramasına ve seçim sırasında seçim bölgesinden uzaklaştırılmasını sağlayan parti içi yöneticilerin aleyhine dedikodular yapmasına rağmen, hiç etkilenmeden gittiği seçim bölgelerinde parti için canla başla çalıştı ve Sayın Bahçeli’nin kendi hakkında söylediği ulu orta hakaretlerin hiç birisine cevap vermeden, hep saygılı tavırlar sergiledi, saygıya dayalı söylemler geliştirdi. Bu onun erdeminin bir göstergesi idi. Sayın Akşener ise, ta ortaokul öğrenciliğinden beri ülkücü düşünce sistemi içinde bulunmuş ve kendi bilimsel ve kültürel şahsiyetini bu yönde geliştirmiş birisi olarak,yakınen tarafımızca bilinmektedir. Ailesinin, ağabeyinin, dayısının bu mücadeledeki payını, 1960’lı yılların öğrenci olaylarını iyi bilen birisi olarak yakınen takdir etmişizdir, her zaman. Sevgili Koray ve Özdağ beylerle ilgili de fazla konuşmayı zait görürüz. Ümid’imizin babası Muzaffer Özdağ da rahmetli Türkeş’in en yakınlarından ve güvendiği bir kişiydi. Şimdi bunlar, muhalefet oldu diye hain, düşman ve imha edilmesi gerekli hedefler olarak gösteriliyor, gurup toplantılarıyla basın toplantılarında ve yazılarda. Daha dün Sayın Genel Başkan Paralelci denenleri kendileri savunurken, bugün bu muhalifleri paralelci olarak suçluyor ve paralel düşmanlığı yapıyor. Bu ne tutarsız, ucuz ve sağlıksız bir politika!..

   Emin olun Sayın Bahçeli, partiye gönül veren geniş kitleler bu saygısızlıkları üzüntüyle ve hayretle izliyorlar

   DÜN PARTİNİZİN ALEYHİNE KONUŞAN VE SİZİN DE HEP HAKARET ETTİĞİNİZ, İKTİDARIN BAZI MENSUPLARI VE YANDAŞLARI, HER ŞEYLERİYLE, PARTİNİZİN BAŞINDA SİZİ GÖRMEK İSTEDİKLERİ İÇİNDİR Kİ, BUGÜN SİZİ DESTEKLİYORLAR. BU NEDENDİR ACABA?.. Bir takım etmenler yanında, sizin gibi bir genel başkanlı muhalefet partisinin, kendilerinin başarılı oy almalarına katkısı olduğunu ve olacağını düşündüklerinden olabileceğini, hiç hatırınıza getirebildiniz mi, ihtimal bile olsa?..

   Sayın Bahçeli karakter yapınıza, özel hayatınıza son derece saygı duyan birisi olarak, siyaseten yanlış yapa geldiğinizi idrak etmeli, etrafınızdaki sevgili danışmanlarınızı yeniden gözden geçirmeli, şahsi kin ve nefreti hatırlatan biçimdeki söylemlerinizden vazgeçmeli ve MUHALİF GÖREREK DÜŞMAN İLAN ETTİĞİNİZ KİŞİLERİN, “ÖNCE VATANIM, SONRA PARTİM VE SONRA DA KAHROLASI NEFSİM” DİYEN, SİZİN PARTİNİZİN YÜREKTEN BAĞLILARI VE BAŞARISI İÇİN GAYRET EDENLER OLDUĞUNU GÖRMELİSİNİZ19 yıl gibi uzun bir süre bu partiyi, iyisiyle kötüsüyle, hatasıyla sevabıyla yönettiniz. Sağlığınızın ciddi oranda bozulduğunu da hep gözlemliyoruz. Partililerinize, dava arkadaşlarınıza güveniniz. Önce Ülkem, sonra partim ve son nefsim diyen bu insanların, partiniz için gösterdiği duyarlılık ve ortaya koydukları gerçekleri siz de görünüz.

   DÜŞMANA YARAYACAK TEFRİKALARA FIRSAT VERİP TE, DÜŞMANI BAĞRINIZDA HORA TEPTİRMEYİNİZ. Bu dünya ve bu makamlar kimseye kalmaz. Olgun bir yönetim biçimi sergileyiniz ve çok yanlış bulunan tutum ve davranışlardan, kimlerin baskısı, ya da yardakçılığı olursa olsun, basiretinizle görerek vazgeçiniz ve partililerinizin birbirini kırıma götürecek daha çok tahribata fırsat vermeyiniz. Yoksa hem bu dünyada ve hem de öbür dünyada bunun vebalinden kurtulamazsınız. 

   Kendi isteğinizle, güzel bir seçim yapıp bu güzel görevi, haleflerinize sevgiyle bırakınız ve gönüllerde taht kurunuz. Ölene kadar da ONURSAL BAŞKAN” lık onuru saygıyla taşıyınız.

   YETER ARTIK, KIRILIP DÖKÜLMELER!.. HERKES AKLINI BAŞINA DEVŞİRMELİ VE CİDDİ BİR İKTİDAR ALTERNATİFİ OLMA POTANSİYELİ BULUNAN MHP’NİN TEKRAR TOPARLANMASINA KÜLTÜREL, SİYASAL VE YÖNETİMSEL KATKIDA BULUNMALIDIR

   Saygılarımla…

 
Etiketler: MHP, YÖNETİMİ, BASİRETLE, VE, SUHULETLE, HAREKET, ETMELİDİR.,
Yorumlar
Diğer Yazılar
SAYIN CUMHURBAŞKANI!
MUHARREF TEVRAT, SİYONİZM VE CORONA ÜÇGENİ
DİKKAT DİKKAT!
“ İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE BİRDE BU PENCEREDEN BAKALIM....
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN DİKKATLERİNE! TARIM ALANINDAKİ CİNAYETLER, BİTMEK BİLMİYOR!
ETKİN BAROLAR, ŞİMDİYE KADAR HEP ANAYASA VE KANUNLARINDAKİ AMAÇLARIN DIŞINA ÇIKTILAR
TÜM DEVLET GÖREVLİLEEİMİZE VE AYDINLARIMIZA İKAZIMIZDIR!
EY CENNET KADINLARI!
SAYIN YÖNETİCİLER! SEVGİLİ HALKIM!
GÖNÜL KÖPRÜSÜNE ÇAĞRI!..
SEVGİLİ HALKIM
TÜM VATANSEVERE ÇAĞRIMIZDIR!
ÖZELLİKLE İKTİDARA EĞİTİM BE KÜLTÜT POLİTİKALARI AÇIDINDAN, ÇOK DERSLER VAR:
Musul ve Kerkük’e askeri müdahale seçeneğinin Hukuki dayanakları
TÜRKİYE-IRAK SINIRLARI DEĞİŞTİĞİ ANDA, TÜRKİYE’NİN IRAK’TA TOPRAK TALEBİ HAKKI DOĞMAKTADIR
ORTADOĞUDAKİ YENİ YAPILANMADA, ROL KAYBI
KANUN ÖNÜNDE HERKES EŞİTTİR: KILIÇTAROĞLU DA EŞİTTİR
BÜROKRASİDEKİ METAL YORGUNLUKLARI NE OLACAK?..
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ KURULUŞ FELSEFESİNE GERİ DÖNMELİDİR.
HA ALİ-VELİ, HA VELİ-ALİ
“GUANTANAMAO KIYAFETLERİ” BAĞLAMINDA, SOSYO-PSİKOLOJİK BİR TAHLİL
SAYIN BAŞBAKAN!.. KÜLFET NİMET DENGESİNE SAYGI GÖSTERİLMELİDİR
ORTADOĞU’DA YAKLAŞAN FELAKETE DİKKAT!..
“BU SİSTEM, UĞRUNA KAN AKITILMADAN UYGULANAMAZ!..”
SURİYE’DE KAYBEDİYOR MUYUZ?
TARİH TEKERRÜR EDİYOR. NE ZAMAN DERS ALACAĞIZ?
REFERANDUM TARTIŞMALARI SEVİYELİ OLMALI
MİLLİ İRADE VE DEMOKRASİ MİTİNGİNDEN ÇIKARILACAK DERSLER.
TEVHİDİ TEDRİSAT KANUNU VE HARP OKULLARI
HALK DARBESİ VE ALINACAK DERSLER
İKTİDAR İDEOLOJİSİ VE GÜÇ ZEHİRHENMESİ
İLKER BAŞBUĞ’UN VERDİGİ DIŞ POLİTİKA VE ERMENİ ZULMÜ KONFERANSI HAKKINDA
KOŞAR ADIMLARLA YAKLAŞAN BAŞKANLIK SİSTEMİ, CHP’NİN HEDİYESİ OLACAKTIR.
*CUMHURBAŞKANININ SON MUHTARLAR TOPLANTISI KONUŞMASI*
ESASTA DOĞRU, USULDE YANLIŞ
BOĞAZLARLA İLGİLİ “MOTRÖ ANTLAŞMASI”NIN MUTLAKA TADİLİ YOLUNA GİDİLMELİDİR.
TÜRKMEN DAĞINI TESLİM ETMEYİN!..
ŞERİF HÜSEYİN’LE İLGİLİ TARİHİN SAYFALARINA BİR EMANET
BİNGÖL Egazete
Yazarlar
Önemli Haberler
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
6
0
0
0
2
2
2
Alanyaspor
6
0
0
0
2
2
3
Fenerbahçe
4
0
0
1
1
2
4
Hatayspor
4
0
0
1
1
2
5
Antalyaspor
4
0
0
1
1
2
6
Beşiktaş
4
0
0
1
1
2
7
Fatih Karagümrük
4
0
0
1
1
2
8
Göztepe
4
0
0
1
1
2
9
Kayserispor
3
0
1
0
1
2
10
Sivasspor
3
0
1
0
1
2
11
BB Erzurumspor
3
0
1
0
1
2
12
Kasımpaşa
3
0
1
0
1
2
13
Denizlispor
1
0
1
1
0
2
14
Yeni Malatyaspor
1
0
1
1
0
2
15
Gençlerbirliği
1
0
1
1
0
2
16
Trabzonspor
1
0
1
1
0
2
17
Gaziantep FK
1
0
1
1
0
2
18
Konyaspor
1
0
0
1
0
1
19
MKE Ankaragücü
0
0
1
0
0
1
20
Çaykur Rizespor
0
0
2
0
0
2
21
Başakşehir FK
0
0
2
0
0
2
Arşiv