ADAKLI’DA 11 ODALI SIĞINAK BULUNDU
Haber
25 Kasım 2021 - Perşembe 11:10 Bu haber 1343 kez okundu
 
ADAKLI’DA 11 ODALI SIĞINAK BULUNDU
Adaklı İlçesinde sürdürülen operasyonda, tespit edilen 11 odalı sığınakta yaşam malzemesi ele geçirildiği belirtildi.
GÜNDEM Haberi
ADAKLI’DA 11 ODALI SIĞINAK BULUNDU

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, “Bingöl İl Jandarma Komutanlığı ve Kiğı Jandarma Komando Alay Komutanlığınca Adaklı İlçesi kırsalında bölücü terör örgütüne ait malzeme ele geçirildi” denildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Bingöl İl Jandarma Komutanlığı ve Kiğı Jandarma Komando Alay Komutanlığınca yürütülen çalışmalar neticesinde; 23 Kasım 2021 tarihinde Bingöl İli Adaklı İlçesi kırsalında EREN-KIŞ-6 operasyonu kapsamında icra edilen operasyon sonucunda yapılan arazi aramasında toplam (4) farklı noktada toprağa gömülü vaziyette ve tespit edilen (11) odalı sığınakta (1) adet el dürbünü, (21) adet mutfak tüpü, (11) adet piknik tüpü ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Operasyon bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanılan sığınaklar ve malzemeler imha edilerek kullanılamaz hale getirilmiştir.

Güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızın da desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde bölücü terör örgütü ile mücadelesini kararlılıkla sürdürmektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ADAKLI’DA, 11, ODALI, SIĞINAK, BULUNDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı