BÖLGEDEKİ VERİMİ ARTTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Haber
12 Kasım 2021 - Cuma 10:25 Bu haber 3219 kez okundu
 
BÖLGEDEKİ VERİMİ ARTTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
DAP Bölge İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, tarım, hayvancılık, bitkisel üretim ve tarımsal sulama gibi alanlarda destek verip, bölgedeki verimi ve gelir düzeyini artırmak için çalıştıklarını söyledi.
EKONOMİ Haberi
BÖLGEDEKİ VERİMİ ARTTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı 2022 yılı proje başvuruları toplantısı yapıldı.

Bingöl Üniversitesinde gerçekleşen toplantıya; Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, DAP Bölge İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Rektör Yardımcıları; Prof. Dr. Hasan Çiftçi, Prof. Dr. Ramazan Solmaz ve Prof. Dr. İbrahim Yasin Erdoğan, Üniversite Genel Sekreter Vekili Öğr. Gör. Mesud Öğmen,  DAP Bölge Başkanlığı’ndan uzmanlar ve üniversiteden akademisyenler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, DAP Bölge Başkanlığı ile sürekli temas halinde olduklarını belirtti. Rektör Çapak, DAP Bölge Başkanı ve DAP uzmanlarının her daim kendilerine destek verdiğini ifade ederek, “Sağ olsunlar ne zaman yardıma ihtiyacımız olursa, DAP Başkanı ve uzman ekibi her daim projelerimize destek oldular. DAP Başkanımıza üniversitemizde böyle bir toplantı yapma talebimizi ilettiğimizde olumlu karşıladı ve bugüne nasip oldu. DAP Başkanımıza ve uzman arkadaşlarımıza bizlere verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi

“BÖLGEDEKİ POTANSİYELİ ORTAYA ÇIKARMANIN PEŞİNDEYİZ”

DAP Başkanlığı olarak bölgedeki potansiyeli ortaya çıkarmanın peşinde olduklarına dikkat çeken DAP Bölge İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen,  “DAP olarak sadece kendi alanında değil, bölgedeki diğer kamu kurumlarının da yaptığı yatırımları incelmekteyiz. Asıl olarak kırsal kalkınmayı esas alan bir kurumuz. Dolayısıyla tarım, hayvancılık, bitkisel üretim ve tarımsal sulama gibi alanlarda destek verip, bölgedeki verimi artırmak ve buna paralel olarak gelir düzeyini ve kalitesini artırmak için çalışmaktayız” şeklinde konuştu.

Toplantıdan sonra DAP Kalkınma İdaresi Başkanlığı heyeti, Rektör İbrahim Çapak eşliğinde; pilot üniversite bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Pilot Üniversite Koordinasyon Merkezi Birimini (PİKOM), Üniversite Hayvan Hastanesini ve yakın zamanda temeli atılan arı kompleksini ziyaret ederek birimler hakkında bilgi aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÖLGEDEKİ, VERİMİ, ARTTIRMAK, İÇİN, ÇALIŞIYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı