CHP’NİN 98. YILI KUTLANIYOR
Haber
10 Eylül 2021 - Cuma 11:01 Bu haber 1074 kez okundu
 
CHP’NİN 98. YILI KUTLANIYOR
CHP Bingöl İl Örgütü, CHP’nin 98. kuruluş yıl dönümü nedeniyle hükümet konağı önünde Atatürk anıtına çelenk sundu. Burada açıklama yapan CHP Bingöl İl Başkanı Hasan Aktaş, CHP2nin kuruluş süreci hakkında bilgi verdi.
SİYASET Haberi
CHP’NİN 98. YILI KUTLANIYOR

Aktaş, “Parlamenter demokrasi, çok partili hayat, kadına seçme ve seçilme hakkı gibi demokratik kazanımları Türkiye’ye armağan eden CHP; barış, adalet, temel hak ve özgürlüklerin teminatı olmaya devam edecektir” dedi.

Aktaş, şunları söyledi: “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923 de kurulan Cumhuriyet Halk Partisi, ulusal kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesine öncülük etmiştir. Halk Fırkası olarak kurulan CHP, Cumhuriyet Halk Fırkası ve son olarak 1935’de Cumhuriyet Halk Partisi adını almıştır. Cumhuriyetçilik milliyetçilik, halkçılık, laiklik, devletçilik ve devrimcilik ilkelerinden asla taviz vermeyeceğiz. 

Hoşgörü, barış, uzlaşma, dayanışma, eşitlik ve özgürlükler üzerine siyaset yapan CHP, ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmayı hedeflemiş ve bu hedef doğrultusunda demokratik siyasetini sürdürmektedir. 

CHP’nin 98 yıl önce ülkemize kazandırdığı parlamenter demokratik sistem bugün AKP tarafından yok edilmeye çalışılmakta ve tek adam rejimi dayatılmaktadır. 

CHP tüm bu engelleri aşarak vatanı ve milleti için dün olduğu gibi bugün ve bundan sonra da demokratik mücadelesini sürdürecektir.

Başta partimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere partimizin kuruluşundan bu yana emek veren destek veren herkese minnet ve saygılarımı sunuyorum bu vesileyle patimizin 98. yıldönümünü kutluyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP’NİN, 98., YILI, KUTLANIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı