DEVA Partisi kongre tarihi belirlendi
Haber
05 Kasım 2020 - Perşembe 10:05 Bu haber 5444 kez okundu
 
DEVA Partisi kongre tarihi belirlendi
DEVA Partisi Bingöl İl Kongresi 15 Kasım 2020’de yapılacak. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın da kongreye katılacağı öğrenildi.
SİYASET Haberi
DEVA Partisi kongre tarihi belirlendi

Demokrasi ve Atılım Partisi(DEVA) Bingöl 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı 15 Kasım 2020’de yapılacak. Kongrenin 15 Kasım 2020’de saat 14.00’da, Karşıyaka Mahallesinde bulunan kapalı Hazvuzbaşı Düğün Salonunda yapılacağı açıklandı.
DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar, daha önce yaptığı açıklamada İl Kongresine Partisinin Genel Başkanı Ali Babacan’ı davet ettiğini ve kendisinde olumlu karşıladığını söyledi. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın kongreye davet edildiği, Babacan’ın takvimine Bingöl İl Kongresi’nin de eklendiği öğrenildi.
Babacan’ın davet edilme sürecini anlatan Kovalar, “Sokağa çıktığımızda Ali Babacan’a ve yapmış olduğu siyasete, güvenirliğinden dolayı ciddi bir teveccüh var. Bitlis programımızın ardından yüz yüze bir görüşmemiz oldu. İlçe teşkilatlarımızın kongreleri bittikten sonra, İl Kongresi kararı alıp uygun olduğu bir tarihte davet ettik. Kendisi de olumlu karşıladığını belirtti. Bingöl’ün genelinde Genel Başkanımıza karşı ciddi bir teveccühün olduğunu her yerde görüyoruz. Kasım’ın ilk iki haftasında İl Kongremizi yapmayı düşünüyoruz. Çevre illerin kongre süreciyle aynı anda iki ile ziyaret şeklinde bir program düşünüyoruz.” Şeklinde konuşmuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEVA, Partisi, kongre, tarihi, belirlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı