EKİNCİ’NİN 15 TEMMUZ MESAJI
Haber
15 Temmuz 2021 - Perşembe 11:05 Bu haber 3717 kez okundu
 
EKİNCİ’NİN 15 TEMMUZ MESAJI
Vali Kadir Ekinci, ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
EKİNCİ’NİN 15 TEMMUZ MESAJI

Vali Ekinci’nin mesajı şöyle: “5 yıl önce, FETÖ’cü hainler tarafından devletimizin, demokrasimizin, milli birlik ve beraberliğimizin, anayasal düzenin ve özgürlüklerimizin hedef alındığı hain darbe girişiminin sene-i devriyesinde, milletçe tek yürek olup eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazmış olmanın onur ve gururunu idrak etmiş bulunmaktayız.

Aziz milletimizin direnişinin ve dirilişinin destanı olan 15 Temmuz, tankın, uçağın, helikopterin ve namlunun millet iradesi karşısında bir şey ifade etmediğini, milletimizin tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde olduğu gibi vatan ve bayrak aşkıyla dolu sineleriyle, yeri geldiğinde bir kez daha kahramanlık destanı yazarak vatanını koruyacağını ve bu uğurda gözünü kırpmadan şehit ve gazi olabileceğini göstermiştir.

Aziz Milletimiz, 15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla yurdun dört bir köşesinde meydanlara akın ederek FETÖ terör örgütünün hain girişimini kahraman güvenlik güçlerimizle birlikte bertaraf etmeye azmetmiş, ‘Milli İrade Geçilmez, TBMM Geçilmez, Mavi Vatan Geçilmez’ diyerek hain şer odaklarına karşı iman dolu sineleriyle çelikten bir set oluşturmuş, ülkemizin birlik ve beraberliğine, milletimizin istiklal ve istikbaline kast edenlere geçit vermemiştir.

Malazgirt Zaferi, İstanbul’un Fethi, Çanakkale Savaşı, İstiklal Savaşı, Dumlupınar Savaşı ve Sakarya Savaşında olduğu gibi 15 Temmuz gecesi de şanlı bir destan yazılmış, milli iradeye kasteden hainler emellerine ulaşamamış ve bu millet yeni bir demokrasi zaferine imza atmıştır.

O gece milletimiz tüm dünyaya, ‘büyük mücadeleler ile elde edilen kazanımlar ne pahasına olursa olsun korunacak, milletimizin bağımsızlığına kasteden dahili ve harici hiçbir girişime teslim olmayacak  ve Türkiye ilelebet geçilemeyecektir’ mesajı vermiştir.

Bugün büyük ve güçlü Türkiye’miz, ait olduğu medeniyetinden ve şanlı tarihinden aldığı cesaret ve güç ile uygar dünyanın sayılı devletlerinden birisi olma hedefine emin adımlarla ilerlemektedir.

Böylesine kutlu bir mücadele bize, vatan, ezan, din, bayrak söz konusu olduğunda bu milletin hiç düşünmeden aynı safta birlik ve beraberlik içerisinde omuz omuza duracağını ve ne pahasına olursa hürriyetinden, birlik ve beraberliğinden ödün vermeyeceğini bir kez daha göstermiştir.

Şanlı tarihimize altın harflerle yazılan bu önemli günü daima gurur ve şerefle yad edecek, darbeci hainleri ve ihaneti asla unutmayacak, bu uğurda şehadete yürüyen tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi daima minnetle anacak, onların ailelerinin ve yakınlarının yanlarında durarak kapımızı ve gönlümüzü onlara her daim açık tutacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde şehitlik mertebesine ulaşan Aziz Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilik şerefine erişen kahramanlarımıza şükran ve minnetlerimi sunuyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: EKİNCİ’NİN, 15, TEMMUZ, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı