ESNAF BATARSA HERKES BATAR
Haber
28 Ocak 2021 - Perşembe 11:30 Bu haber 3304 kez okundu
 
ESNAF BATARSA HERKES BATAR
Bingöl Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ali Bayram, esnaflar için destek talebini yineledi, esnafın batması durumunda herkesin batacağını söyledi.
EKONOMİ Haberi
ESNAF BATARSA HERKES BATAR

Pandemi sürecinden en çok etkilenen kesim esnaflar oldu. İlk vakanın görüldüğü Mart 2020 tarihinden itibaren birçok esnafın işyerleri tamamen kapatılırken, birçok esnafların çalışmalarına ise kısıtlama getirildi. İşyeri kapatılan esnaflarla birlikte çalışanlar da işsiz kalarak mağdur oldu.

İşyeri kapatılan esnaflar bu sürede, kiralarını ödemek zorunda bırakılırken, hükümetin açıkladığı 500 TL’lik destek ise yetersiz kaldı.

Pandemi sürecinin devam etmesi nedeniyle halen birçok işyeri kapalı bulunuyor, birçoğu da kısıtlamalarla süreci atlatmaya çalışıyor. Esnaf zor günler geçirirken, Bingöl Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Bayram, esnaf için bir kez daha destek talebinde bulundu.

Esnafın mağdur olduğunu belirten Bayram, “Taleplerimiz doğrultusunda Halk Bankasından kredi çeken esnaflarımızın ödemesi ertelendi bunun için teşekkür ederim lakin bu kesin bir çözüm değil. Diğer bankalardan kredi çeken esnaflarımız hala kapalı ve mağdur.

Bingöl ESOB olarak pandeminin ilk gününden beri 2 talebimiz var. Birincisi, esnafa 50 bin TL faizsiz kredi verilmesi, ikincisi, 1 yıl sonra ödemesi başlayacak şekilde 100 bin TL kredi imkanı verilmesidir. Bu iki adım atılırsa nefes almaya devam ederiz. Aksi taktirde her zaman söylediğim gibi esnaf batarsa herkes batar.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: ESNAF, BATARSA, HERKES, BATAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı