ESNAFA AŞI ÇAĞRISI
Haber
03 Ağustos 2021 - Salı 11:15 Bu haber 1603 kez okundu
 
ESNAFA AŞI ÇAĞRISI
İl Sağlık Müdürü Mehmet Emin Gündoğdu, Bingöl Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Bayram’ı ziyaret ederek, esnafın aşı olmasını talep etti.
GÜNDEM Haberi
ESNAFA AŞI ÇAĞRISI

Bayram’ı ziyaretinde, Bingöl’de aşılama oranının düşük olduğunu hatırlatan Gündoğdu, Covid-19’un önüne geçebilmek için aşının önemini anlatarak esnafın aşılanması için destek istedi.

TESK BAŞKANI DA ÇAĞRI YAPTI

Ülke genelinde 2 milyonu aşkın esnaf ve sanatkârın çatı kuruluşu olan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) tarafından aşı konusunda toplumsal duyarlılık oluşturulması ve iş yerlerinde aşısız eleman çalıştırılmaması için tüm teşkilata yeni bir genelge gönderildi.  

Daha önce milyonlarca afiş bastırarak 81 ilin tamamına dağıtıp işyerlerine astıran ve billboard duyuruları yapan TESK, aşı için yeni bir genelge hazırlayarak 82 Birlik, 13 Mesleki Federasyon ve 3200 Oda’ya iş yerlerinde aşısız eleman çalıştırılmaması ve aşıya azami ölçüde duyarlı olunması konusunda uyarılarda bulundu.

-“ARTAN VAKALARA KARŞI AŞI YAPTIRMAK HAYATİ ÖNEME SAHİP”

Ülke genelinde son günlerde hızla artan vaka sayıları ve Delta varyantının baş göstermesi sebebiyle aşı olmanın hayati önem taşıdığına işaret eden Palandöken, “Geçtiğimiz aylarda aşı için bir farkındalık kampanyası başlatarak 2 milyonu aşkın esnafımız ile vatandaşlarımızın mutlaka aşı olması gerektiği konusunda uyarıda bulunmak adına milyonlarca afiş bastırarak 81 ilin tamamına dağıtmış ve billboardlarda aşının önemine dair duyurular yapmıştık. Ancak şu an hızla artan vaka sayıları ve Delta varyantının ülke genelinde yayılması esnaf ve sanatkarlar camiasında yeni bir kapanma endişesi oluşturdu. Pandemiden dolayı bir buçuk yıldır ayakta kalma mücadelesi veren esnafımız tam rahata kavuşacak derken yeni bir kapanmaya tahammül edemez. Vaka sayılarını düşürmenin ve salgından kurtulmanın en önemli adımı aşı olmaktır. Bunun için TESK olarak iş yerlerinde aşısız eleman çalıştırılmaması, maske ve sosyal mesafe kurallarıyla birlikte gelen müşterilerde HES Kodu ile aşı sorgulamasının yapılması hususunda yeni bir genelge hazırlayarak teşkilatımızın tüm birimlerine gönderdik” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ESNAFA, AŞI, ÇAĞRISI,
Yorumlar
Haber Yazılımı