GENÇ MURATSPOR YENİDEN KURULDU
Haber
04 Nisan 2021 - Pazar 16:53 Bu haber 10363 kez okundu
 
GENÇ MURATSPOR YENİDEN KURULDU
Genç İlçesinde 1990’lı yıllarda elde ettiği başarılarla bilinen Genç Muratspor, yeniden kuruldu.
SPOR Haberi
GENÇ MURATSPOR YENİDEN KURULDU

1990'lı yıllarda futbolu Genç ilçesine sevdiren ve elde ettiği başarılarla efsane kadro diye hafızalarda yer edinen Genç Muratspor'un eski futbolcuları bir araya gelerek, Yeni Genç Muratspor kulübünü kurdu.

1975 yılında kurulan Genç Muratspor’un yakaladığı başarıda pay sahibi olan 30'a yakın futbolcunun yönetimde yer aldığı Yeni Genç Muratspor kulübü geçen hafta kongreye gitti. Kongrede oy birliğiyle Kulüp Başkanlığına Orhan Baysal getirilirken, başkan yardımcılığına ise İdris Atan ve Haşim Sav getirildi.

“1990'dan 2001 yılına kadar futbolda elde ettiğimiz başarılarla Genç halkına büyük mutluluk yaşattığımızı biliyor ve o günlerin tekrardan yaşanması için kollarımızı sıvamış bulunuyoruz diyen” Yeni Genç Muratspor Yönetim Kurulu Üyeleri, şu ifadeleri kullandı: “Öncelikli hedefimiz gençlerimiz ve çocuklarımızla doğru iletişim kurarak onları kötü alışkanlıklardan arındırmak ve önüne geçmek olacaktır. Bu doğrultuda yönetim kurulu üyelerimizle el birliği yapıp en kısa sürede spor akademisi ve altyapı kursu açacağız. Bu kurslarımızda sevgi, saygı, birlik ve beraberlik aşısını uygulayacağımız çocuklarımız ve gençlerimizle tıpkı bizlerin yaşadığı şampiyonlukları yaşayıp en kısa sürede Genç'i hak ettiği profesyonel liglere çıkarmanın hedefinde olacağız. İlçemize ve Bingöl futbol camiasına hayırlı olmasını diler, Genç halkından da gerekli manevi desteği bizden esirgememelerini dileriz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: GENÇ, MURATSPOR, YENİDEN, KURULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı