Gruplar halinde eğitim başladı
Haber
13 Ekim 2020 - Salı 10:08 Bu haber 4791 kez okundu
 
Gruplar halinde eğitim başladı
Bİngöl’de yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşamasında; ilkokul 2, 3, 4. sınıflar, ortaokul 8, lise 12. sınıflar, lise hazırlık sınıfı ve öğrencileri ile özel gereksinimli öğrencilerimiz yüz yüze eğitime başladı.
EĞİTİM Haberi
Gruplar halinde eğitim başladı

Milli Eğitim Bakanlığının yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşamasında, ilkokul 2, 3, 4. sınıflar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar, lise hazırlık sınıfı öğrencileri ile özel gereksinimli öğrenciler yüz yüze eğitime başladı.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimin diğer kademelerde ne zaman başlayacağına ilişkin soruya şöyle yanıt verdi:
‘Diğer sınıflarla ilgili birkaç hafta sonra tekrar bir değerlendirme yapılacak. Bir takvim yok, olamaz çünkü vaka sayısının seyrini bilemiyorum. Bilim Kurulu’nun bir ay sonrası için ne diyeceğini bilemiyorum, onlar da izliyorlar, onlar da şu an bilmiyorlar. Bunu bilmezken ‘şöyle olacak’ demek çok doğru değil. Biz büyük bir sorumluluk altındayız ve bu sorumluluk altında da çok dikkatli karar vermeliyiz. Amacımız, temennimiz hepsini açmak.’
Ülke genelinde olduğu gibi Bingöl’de de kademeli yüz yüze eğitim süreci başladı. Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü sosyal medya platformlarından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Bugün Covid-19 tedbirleri kapsamında; seyreltilmiş gruplar halinde yüz yüze eğitimimize başladık. Bingöl’de yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşamasında, ilkokul 2, 3, 4. sınıflar, ortaokul 8, lise 12. sınıflar, lise hazırlık sınıfı ve öğrencileri ile özel gereksinimli öğrencilerimiz yüz yüze eğitime başladı.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gruplar, halinde, eğitim, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı