GÜNEY: VELİLERİMİZ RAHAT OLSUN
Haber
13 Ekim 2020 - Salı 10:13 Bu haber 5137 kez okundu
 
GÜNEY: VELİLERİMİZ RAHAT OLSUN
Mİllİ Eğitim Müdürü Güney: Bütün velilerimiz müsterih olsunlar; tüm eğitim kurumlarımızı salgın tedbirleri alındı
EĞİTİM Haberi
GÜNEY: VELİLERİMİZ RAHAT OLSUN


Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney: Bütün velilerimiz müsterih olsunlar; ilimiz genelindeki tüm eğitim kurumlarımızı salgın tedbirleri doğrultusunda yeniden yapılandırdık. Yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşamasında; ilkokul 2, 3, 4. sınıflar, ortaokul 8, lise 12. sınıflar, lise hazırlık sınıfı ve öğrencileri
ile özel gereksinimli öğrencilerimiz yüz yüze eğitime başladı. Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Covid-19 tedbirleri kapsamında okulların yeniden yapılandırıldığını söyledi.
Güney, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bugün itibariyle okullarımızda yüz yüze eğitim için ders zili çalacak olmasının heyecanı içerisindeyiz. 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı’na 31 Ağustos’ta uzaktan eğitim ile 21 Eylül’de okul öncesi ve 1. sınıfların yüze yüze, 5 Ekim’de ise mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleri, güzel sanatlar lisesi ile spor liselerinde, tüm sınıf seviyelerinde yüz yüze uygulama eğitimlerine başlamıştık.
Bu süreçte bir yandan da ilimiz halk eğitim merkezlerinde maske üretimi ile öğrencilerimizin maske ihtiyacını karşıladık, çevrim içi toplantılar ile velilerimizi bilgilendirdik. Yine bu süreçte uzaktan eğitime erişimde sıkıntı yaşayan öğrencilerimiz için, gerekli tedbirleri alarak gerek EBA Destek Noktası gerekse EBA Mobil destek araçlarımız ile bu sorunu çözdük.
‘HAZIRLIKLARIMIZI TAMAMLADIK’
Bugün ise ilkokul 2,3,4, ortaokul 8, lise hazırlık sınıfları ve 12. sınıf öğrencilerimiz ile yüz yüze eğitime başlamanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrencilerimiz özledikleri arkadaşlarına, öğretmenlerine ve okullarına kavuşacaklar. Uzun bir aradan sonra bugün okullarıyla buluşacak öğrencilerimiz için saha koordinasyonumuz ile gerekli bütün hazırlıklarımızı tamamladık.
Bütün velilerimiz müsterih olsunlar; ilimiz genelindeki tüm eğitim kurumlarımızı salgın tedbirleri doğrultusunda yeniden yapılandırdık ve söz konusu okul / kurumlarımızda ‘’Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu” doğrultusunda yüz yüze eğitimlerin daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi için gerekli tüm tedbirleri aldık. Buna göre öğrencilere, okulda geçirdikleri ders içi/dışı saatlerde maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uymaları hususunda rehberlik ve yönlendirmeler yapılacaktır. Bu bağlamda okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından takipleri yapılarak okulda gerekli bilgilendirmeler yapılmış olacaktır.
Öğrencilerimizi okullarımızla tekrar  buluşturmanın heyecanını ve sevincini yaşıyoruz, temennimiz şu anda eğitimlerine uzaktan eğitim ile devam edecek diğer kademedeki öğrencilerimizle de en kısa sürede yüz yüze eğitim-öğretime başlamaktır. Bu da hep birlikte fiziki sosyal mesafe, hijyen ve maske konusunda hassasiyet göstermemiz ve kararlı şekilde uygulamamız ile mümkün olacaktır. Velilerimiz, eğitim yolculuğunun en önemli paydaşlarıdır, Bakanlığımızca hazırlanan ve web sitesinde, sosyal medya hesaplarımızda yayında olan ‘’Veli Rehberi’’ni okumalarını ve bu konuda kendilerinin desteğine her zaman ihtiyaç duyduğumuzu bilmelerini isterim. Olağanüstü zor bir süreçten geçiyoruz. Salgınından hepimiz farklı etkileniyor olabiliriz ama mücadelemiz birlikte ve kuvvetli olmalıdır. Belirsizlik duygusu bizleri kaygılandırabilir. Ancak çocuklarımız için bu kaygıyı iyi yönetmek durumundayız ve bizlerin çocuklarımız için her türlü tedbiri aldığımızı bilmenizi isterim. Bu duygu düşüncelerle öğrencilerimizle yeni bilgi ve becerilere doğru yol alacağımız sağlıklı bir dönem diliyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜNEY:, VELİLERİMİZ, RAHAT, OLSUN,
Yorumlar
Haber Yazılımı