HAYVANCILIK YATIRIMLARINA 2.4 MİLYON LİRA DESTEK
Haber
19 Ağustos 2021 - Perşembe 10:15 Bu haber 4781 kez okundu
 
HAYVANCILIK YATIRIMLARINA 2.4 MİLYON LİRA DESTEK
İl Tarım ve Orman Müdürü Burhan Bahadır, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık yatırımları ile ilgili verilen destekleri paylaştı.
EKONOMİ Haberi
HAYVANCILIK YATIRIMLARINA 2.4 MİLYON LİRA DESTEK

‘Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesine İlişkin Uygulama Esasları Tebliği’ kapsamında hayvancılık yatırımlarına yüzde 50 hibe desteği verildiğini belirten Bahadır, “program kapsamında 11 adet yeni ahır/ağıl yapımı, 1 adet ahırının kapasite artırımı ve rehabilitasyonu, 4 adet hayvan barınağı amaçlı çadır alımı, mevcut hayvancılık işletmelerinin altyapılarının geliştirilmesi, hayvansal üretimde verimlilik ile kalitenin artırılması ve modern hayvancılık işletmelerine dönüştürülmesi için 12 adet yem hazırlama makinesi, 5 adet gübre sıyırıcı, 25 adet seyyar süt sağım makinası, 8 adet süt soğutma tankı, 13 adet hayvan kaşıma ünitesi ve 80 adet otomatik suluk alımı bakanlığımızca onaylanmıştır. Toplam yatırım tutarı 4 milyon 923 bin 500 TL olup,  yetiştiricilerimize ödenecek olan  50 hibe miktarı ise 2 milyon 461 bin 750 TL’dir” dedi.

Bahadır, desteklerinden dolayı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemili, Vali Kadir Ekinci, Bingöl Milletvekilleri Cevdet Yılmaz ve Feyzi Berdibek’e teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HAYVANCILIK, YATIRIMLARINA, 2.4, MİLYON, LİRA, DESTEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı