HESAREK TURİZM MERKEZİ OLACAK
Haber
05 Nisan 2021 - Pazartesi 19:18 Bu haber 1432 kez okundu
 
HESAREK TURİZM MERKEZİ OLACAK
Bingöl’ün tüm ilçelerine gençlik merkezleri yapacaklarını belirten Bakan Kasapoğlu, Hesarek Kayak Merkezini ülkenin en önemli turizm merkezlerinden birine dönüştüreceklerini söyledi.
GÜNDEM Haberi
HESAREK TURİZM MERKEZİ OLACAK

Gençlik ve Spor Bakanlığında Bingöl yatırımları protokol töreni düzenlendi.

Törene Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Bingöl Milletvekilleri Cevdet Yılmaz ve Feyzi Berdibek, Belediye Başkanı Erdal Arıkan ve ilçe belediye başkanları katıldı.

Törende konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bingöl’ün tüm ilçelerine gençlik merkezleri yapacaklarını, Hesarek Kayak Merkezini ülkenin en önemli turizm merkezlerinden birine dönüştüreceklerini söyledi.

-18 TANE SEMT SAHASI YAPILACAK-

Gençlik ve spor alanında çıtayı her geçen gün daha yukarılara taşıdıklarını belirten Kasapoğlu,

“bugün de Bingöl’ümüzde Adaklı’sıyla, Genç’iyle, Karlıova’sıyla, Kiğı’sıyla, Yayladere, Solhan ve köylerimizle çıtayı daha yukarılara taşıyacağız. Spor sahalarıyla, semt sahalarıyla, futbolu, basketbolu, voleybolu ve tabii ki gençlik merkezleriyle. Her ilçede gençlik merkezlerimiz olacak dedik, hamdolsun bugün onun imzalarını atıyoruz. Gerek salonlu gençlik merkezlerimiz, gerekse mahalle tipi gençlik merkezlerimizi inşallah, gençlerimizin 7/24 kendilerini geliştirebilecekleri, bir araya gelebilecekleri merkezleri, mekanları onlara sağlayacağız.

Ve yine spor salonumuzla, basketbol alanlarımızla ‘10 bin pota’ kapsamında 100 potamızı Bingöl’ümüze, Bingöl’ün mahallelerine kazandırıyoruz. Yine bir kısmı kapalı, bir kısmı açık olmak üzere Bingöl’de 18 tane semt sahası yapacağız. Tesislerimizin 7/24 tüm Bingöllülerin hizmetinde olacağını belirtmek istiyorum. Tesislerimiz halkımızla çok daha anlamlı olacak” diye konuştu.

KAYAK MERKEZİ İLE İLGİLİ PROJE HAZIRLANIYOR

Bingöl’ün Hesarek Kayak Merkeziyle ülkenin nadide kayak merkezlerinden birine sahip olduğunu belirten Kasapoğlu, “Orası ile ilgili çalışıyoruz. Hem merkezleriyle, hem pistleriyle, hem teknolojik yeni donatılarıyla inşallah ülkemizin en müstesna spor turizm merkezlerinden birine dönüştüreceğiz. Projesi tamamlanır tamamlanmaz, imzalayacağız ve harekete geçeceğiz” dedi.

Bingöllü gençlerin spor alanında yetenekli gençler olduğunu ifade eden Bakan Kasapoğlu, şunları söyledi: “Onların istedikleri her branş noktasında erişimi sağlamayı biz bakanlık olarak vazife biliyoruz. Bingöl’de bir spor lisesi yapacağız, ona bir pansiyon ekleme kararı da aldık. Hem donatılarıyla, hem de barınma imkanıyla sadece Bingöl’e değil, bölgeye hitap edecek.”

Bakan Kasapoğlu’nun konuşmasının ardından Bingöl’de yapılması planlanan gençlik merkezleri, basketbol potaları kurulumu, semt sahaları yapımı ile ilgili protokol imzalandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HESAREK, TURİZM, MERKEZİ, OLACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı