KAÇAK AVCILARA CEZA KESİLDİ
Haber
24 Kasım 2021 - Çarşamba 11:10 Bu haber 1234 kez okundu
 
KAÇAK AVCILARA CEZA KESİLDİ
Son yıllarda Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Merkez Av Komisyonunca alınan kararlar gereği yaban hayvanlarının öldürülmesi için izin verilmesi konusu tartışılırken, kaçak avcılıkla da yaban hayvanları öldürülüyor.
GÜNDEM Haberi
KAÇAK AVCILARA CEZA KESİLDİ

Bingöl başta olmak üzere birçok ilde özellikle Yaban Keçileri ve Çengel Boynuzlu Dağ Keçileri için avlanma izni verilmesi tepkilere neden oldu. Yabana hayvanlarının öldürülmesine izin veren Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, kaçak avcılığa ceza kesiyor.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Tunceli Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, kaçak avlanma ile ilgili yaptığı denetimlerde 5 kişiye idari işlem uyguladı. İncelemelerde 8 keklik ve 2 ölü yaban tavşanı ele geçirilirken, 4 adet yarı otomatik av tüfeğine de el konuldu.
Doğa Koruma ve Milli Parklar Tunceli Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, sahada denetim çalışmalarına yoğunluk verdi. Ekiplerin yaptığı denetimler sayesinde kaçak ava müsaade edilmezken, kaçak avcıların tespit edilmesi için de çalışmalara hız verildi. Denetimler kapsamında ekipler, Kara Avcılığı Kanununa muhalefetten 5 kişiye idari işlem uygularken, 4 adet çil keklik, 4 adet kınalı kellik, 2 adet yaban tavşanı ve avda kullanıldığı tespit edilen 4 adet yarı otomatik av tüfeği ele geçirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAÇAK, AVCILARA, CEZA, KESİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı