KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE KOORDİNASYON TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Haber
09 Nisan 2021 - Cuma 15:09 Bu haber 1328 kez okundu
 
KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE KOORDİNASYON TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Vali Kadir Ekinci, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısına video konferans yöntemiyle katıldı.
GÜNDEM Haberi
KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE KOORDİNASYON TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. Vali Kadir Ekinci’de toplantıya video konferans yöntemiyle katıldı.

Ülke genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen toplantıda kadına yönelik şiddetle mücadeleye ilişkin gerçekleştirilen çalışmalar değerlendirildi. Toplantıda çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Soylu ile Bakan Selçuk, şiddet olaylarının önlenmesinde koordinasyon ve hassasiyetin önemine değindi. Ayrıca bakanlıklar arası işbirliği sonucunda uygulamaya konulacak yeni şiddetle mücadele tedbirleri hakkında katılımcılara bilgi verildi. Toplantı il düzeyinde gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin sunumların yapılmasıyla sona erdi.

Valilik Toplantı Salonu'nda düzenlenen video konferans toplantısına Vali Kadir Ekinci başta olmak üzere il komisyon üyeleri de hazır bulundu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KADINA, YÖNELİK, ŞİDDETLE, MÜCADELE, KOORDİNASYON, TOPLANTISI, DÜZENLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı