Kazandığını depremzedelere bağışladı
Haber
06 Kasım 2020 - Cuma 10:36 Bu haber 4129 kez okundu
 
Kazandığını depremzedelere bağışladı
Beyza Atala Resim Yarışmasında kazandığı parayı depremzedelere bağışladı
EĞİTİM Haberi
Kazandığını depremzedelere bağışladı

Ortaokul Öğrencisi Beyza Atala Resim Yarışmasından Kazandığı Para Ödülünü İzmir’deki Depremzedelere Bağışladı
Milli Eğitim Müdürlüğü’nün  düzenlediği “ Ev Yapımı Öyküler” projesi kapsamında Ortaokul öğrencileri arasında Yardımseverlik konulu öykü yarışması ve “Okulumu Özledim” projesi İlkokullar arası düzenlenen “Öğretmenim” temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerimiz ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Rahmi Güney’in elinden aldı.
Dereceye giren öğrencileri makamında ağırlayan Güney, öğrencileri tebrik ederek ödüllerini verdi.
Yarışmada dereceye giren ve birinci olan öğrencilerimize 500, ikincilere 300, üçüncülere ise 200 lira para ödülü verildi.
“ Ev Yapımı Öyküler” projesi kapsamında Yardımseverlik konulu öykü yarışması Birincilik ödülü kazanan 11 yaşındaki TOBB Cevdet Yılmaz ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Beyza Atala, örnek bir davranışa imza atarak ödül olarak kazandığı paranın yarısını kendi ihtiyaçları için harcamak yerine İzmir’deki depremde mağdur olan akranlarına göndermeye karar verdi. Öğrencimizin aldığı bağış yapma kararı, İl Müdürümüzü duygulandırdı.
Örnek davranışından ötürü öğrenciyi tebrik eden İl Müdürümüz Rahmi Güney, öğrencimizin bağışına ortak olarak öğrencimiz Beyza’nın bağış yaptığı tutar kadar da İl Müdürümüz Güney bağış yapmak istediğini belirterek yaptığı bağışı Öğrencimiz Beyza Atala’ya teslim etti.
Öğrencileri kutlayan İl Müdürümüz Rahmi Güney, “İzmir’de depremden etkilenen insanların acısını yüreklerinde hisseden yavrularımızı kutluyorum. Kardeş olmanın gerekliliğini ispatladılar. Allah onlardan razı olsun. Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize bir kez daha Allah rahmet eylesin. Yaralılarımıza da acil şifalar nasip etsin” dedi.
Ziyaret sonunda öğrencilere İl Müdürümüz Güney tarafından plaket ve hediyeleri verildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kazandığını, depremzedelere, bağışladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı