KONUTLARA BİTENE KADAR KİRALAR ÖDENMELİ!
Haber
23 Kasım 2021 - Salı 13:52 Bu haber 1302 kez okundu
 
KONUTLARA BİTENE KADAR KİRALAR ÖDENMELİ!
Kültür Mahallesi kentsel dönüşüm projesi kapsamında ekim ayı kiralarının yatırılmadığını belirten hak sahipleri, konut yapımları tamamlanıncaya kadar kira desteğinin devam etmesini istiyor.
GÜNDEM Haberi
KONUTLARA BİTENE KADAR KİRALAR ÖDENMELİ!

Kültür Mahallesinde uygulanan kentsel dönüşüm projesi nedeniyle vatandaşların mağduriyeti devam ediyor. Ekim ayı kiralarının yatırılmadığını belirten hak sahipleri, konut yapımları tamamlanıncaya kadar kira desteğinin devam etmesini istiyor.

Konutların yıkıldığı 2017 yılından beridir kiracı konumuna düşen hak sahipleri, gerek konut yapımları, gerek metrekarelerin düşürülmesi gerekse de kiraların zamanında ve eksiksiz yatırılması konusunda bugüne kadar mağdur edildi.

KONUT YAPIMLARI TAMAMLANANA KADAR KİRALAR ÖDENMELİ!

Bingöl Belediyesi tarafından konutların zamanında yapılmaması nedeniyle mağduriyet yaşayan hak sahipleri, kiralar konusunda mağduriyet yaşamaya devam ediyor. Son aylarda kiralar aylık olarak ödenmeye başlanırken, ekim ayı kirasının hala hak sahiplerine ödenmediği belirtildi.

Gazetemizi arayarak, kira konusunda yaşadıkları sıkıntıları dile getiren hak sahipleri, yetkililere seslenerek, “Yıllardır kiralar konusunda mağdur ediliyoruz. Kiralar ya eksik yatırılıyor ya da yatırılmıyor. Ekim ayı kiraları hala yatırılmadı. Konut yapımları belediyeden kaynaklı olarak tamamlanamadığı için kira destekleri devam etmelidir. Anahtar teslimleri yapılana kadar kiralarımızın düzenli olarak yatırılmasını istiyoruz” dediler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KONUTLARA, BİTENE, KADAR, KİRALAR, ÖDENMELİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı