ÖĞRENCİLER DOĞAYA TOHUM BIRAKTI
Haber
08 Haziran 2021 - Salı 10:04 Bu haber 1941 kez okundu
 
ÖĞRENCİLER DOĞAYA TOHUM BIRAKTI
Genç İlçesinde anaokulu öğrencileri, doğaya doğaya tohum bıraktı.
EĞİTİM Haberi
ÖĞRENCİLER DOĞAYA TOHUM BIRAKTI

Genç ilçesinde Yunus Emre Anaokulu öğrencileri, 'ETwining Doğaya Dönüş' projesi kapsamında, tohumların geri dönüşümünü sağlamak amacıyla, hamur içlerine tohumlar koyup filizlenmesi için doğaya bıraktı.

Meyve ve sebzelerde bulunan ancak çöp olarak atılan çekirdeklerin, çöp değil atık olduğunun fark ettirilmesini amaçlayan proje kapsamında, çocuklara tüketimin yanı sıra üretimin yapılmasının da küçük yaşlarda çocuklara öğretildiği belirtildi.

Proje ile ilgili bilgi veren Yunus Emre İlkokulu Anasınıfı Öğretmeni Zehra Bulut Ünalan,”Doğa sevgisi ve çevre bilincinin gelişmesi için hazırladığımız proje kapsamında "tohum bombası" dediğimiz topları minik öğrencilerimizle beraber doğayla buluşturduk. Tohum bombası, toprakta bitki oluşumunu geliştirip, toprağı canlandırmak ve havalandırmak için toprağa atılan minik toplardır. Öğrencilerimizin doğayla iç içe olması doğanın önemi için ilçemize bağlı çamlık bölgesine geldik. Burada çeşitli etkinlikler yaptık öğrencilerim doğayı tanımaya çalıştı. Merceklerle araştırma yaptı daha sonra da doğayı dinleyerek hayal ettiklerini kâğıda resmetti. Etkinliğimize yöreye ait halk oyunlarıyla son verdik” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖĞRENCİLER, DOĞAYA, TOHUM, BIRAKTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı