Öğrencilere kitap desteği
Haber
25 Aralık 2020 - Cuma 10:30 Bu haber 5799 kez okundu
 
Öğrencilere kitap desteği
Vali Kadir Ekinci, Covid-19 pandemisi nedeniyle uzaktan eğitim gören öğrenciler için 1757 kitap bağışında bulundu.
EĞİTİM Haberi
Öğrencilere kitap desteği

Valilik tarafından Covid-19 Pandemisi sürecinde uzaktan eğitim gören öğrencilere destek olmak ve bu süreçte okuma alışkanlığı kazandırılması açısından 1.757 adet kitap bağışında bulunuldu.

Kitap desteği ile ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, “Bingöl Valiliğimizce tüm eğitim kademelerine yönelik müdürlüğümüze teslim edilen 1.757 adet kitap, öğrencilerimize verilmek üzere okul yönetimlerine teslim edildi” dedi.

Güney, şunları söyledi: “Okuyan insanın empati yeteneği gelişiyor, okuyan insan derinleşiyor, dünyaya bakış açısı değişiyor. Okuyan insanın ideolojik saplantıları da olmuyor, ötekileştirmiyor, ayrıştırmıyor. Okuyan insanın ruh iklimi farklı oluyor. Onun için bizim dünyayı anlamamız ve anlamlandırmamız için kesinlikle okumamız ve okuma alışkanlığı kazandırmamız gerekiyor. Pandemi sürecinde uzaktan eğitim alan öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırılması adına öğrencilerimize iletilmek üzere müdürlüğümüze teslim edilen kitaplar için Valimiz Sayın Kadir Ekinci’ye şükranlarımızı sunuyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrencilere, kitap, desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı