ŞEHİR İÇİ ULAŞIM SEFERLERİ ARTTIRILMALI
Haber
13 Nisan 2021 - Salı 11:12 Bu haber 1192 kez okundu
 
ŞEHİR İÇİ ULAŞIM SEFERLERİ ARTTIRILMALI
HDP Belediye meclis üyeleri, Ramazan ayında yoğunluğun yaşanacağı iftar öncesinde şehir içi ulaşım seferlerinin arttırılması çağrısı yaptı.
GÜNDEM Haberi
ŞEHİR İÇİ ULAŞIM SEFERLERİ ARTTIRILMALI

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Belediye Meclis Üyeleri Eş Sözcüleri Ferhat Yıldırım ve Hatice Kıtay, Ramazan ayında şehir içi ulaşım seferlerinin arttırılmasını istedi.

Yıldır ve Kıtay tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Dünyanı ve ülkeyi saran pandemiye karşı topyekun bir mücadele içerisinde darda olan vatandaşlarımızın yanında olurken sahip olduklarımızın kıymetini bilmek daha büyük bir anlam kazandı. Birlik ve beraberlik duygularımızın yükseldiği bu dönemde paylaşma ve dayanışma konusundaki hassasiyetimiz de aynı oranda artmaktadır. Ramazan ayının halkımıza, ülkeye ve dünyaya her şeyden önce sağlık, huzur, barış ve mutluluk getirmesini, hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Bu süreç içerisinde tekrar ilimizde de artış gösteren Covid-19 virüsünden dolayı iftar vakitlerinin öncesinde oluşabilecek trafik yoğunluğu dikkate alınarak iftar saatlerinden en az 2-3 saat öncesinden itibaren Bingöl Belediyesi olarak gerekli koordinasyonu sağlamak adına toplu taşımada kullanılan araç ve sefer sayısı, S.S. 18 Nolu Toplu Taşıma Kooperatifi ile istişare edilerek arttırılması sağlanmalıdır.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞEHİR, İÇİ, ULAŞIM, SEFERLERİ, ARTTIRILMALI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı