SİVAN PEKMEZİ İÇİN İŞBİRLİĞİ
Haber
10 Eylül 2021 - Cuma 11:20 Bu haber 1876 kez okundu
 
SİVAN PEKMEZİ İÇİN İŞBİRLİĞİ
Coğrafi işaret alarak Bingöl adına tescillenen Sivan Pekmezi için 3 kurum işbirliği yapacak.
GÜNDEM Haberi
SİVAN PEKMEZİ İÇİN İŞBİRLİĞİ

Bingöl Üniversitesi, Bingöl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası arasında, Sivan Dut Pekmezi ve Sivan Dut Pekmezi ürünlerinin Bingöl Üniversitesinde analizlerinin yapılması için işbirliği protokolü imzalandı.

Üç kurum arasında yapılan iş birliği protokolünün imzaları Rektör Prof. İbrahim Çapak, Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürü Burhan Bahadır ile Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ayas tarafından atıldı.

İmzalanan protokol ile Coğrafi İşaret Belgesi alan Sivan Dut Pekmezi ve Sivan Dut Pekmezi ürünlerinin üniversite bünyesinde yapılacak olan analizlerinin gerçekleştirilmesinde analiz ve danışmanlık hizmetleri, araştırma ve ürün geliştirme çalışmaları iş birliği ile ortak projeler ve girişimlerle ilgili esaslar belirlendi.

‘ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMAYA HAZIRIZ’

İş birliği protokolü ile ilgili açıklama yapan Rektör Çapak, “Atılan imzaların ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu protokol ile birlikte Coğrafi İşaret Belgesi alan Sivan Dut Pekmezinden elde edilecek ürünlerin analizleri yapılarak, daha kaliteli ve daha farklı ürünler elde etmek adına atılmış bir adımdır. Sivan Dut Pekmezi ile ilgili her türlü analiz, yeni ürün geliştirme çalışmaları ile araştırmalarda İlimizin ve Sivan Dut Pekmezinin tanıtımı noktasında Bingöl Üniversitesi olarak yapılması gereken her şey için elimizi taşın altına koymaya hazırız” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SİVAN, PEKMEZİ, İÇİN, İŞBİRLİĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı