SOLHAN’IN SALON İHTİYACINI MECLİSE TAŞIDI
Haber
11 Nisan 2021 - Pazar 17:11 Bu haber 1214 kez okundu
 
SOLHAN’IN SALON İHTİYACINI MECLİSE TAŞIDI
Saadet Partisi (SP) Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Solhan Spor Voleybol takımının ve Solhan ilçesinin spor salonu ihtiyacını ve Bingöl'de yapılacak spor yatırımlarını soru önergesiyle meclis gündemine taşıdı.
SİYASET Haberi
SOLHAN’IN SALON İHTİYACINI MECLİSE TAŞIDI

 Karaduman, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu tarafından cevaplandırılması talebiyle meclise verdiği önergede, Bingöl’e yapılacak spor yatırımları arasından Solhan Spor Salonunun neden yer almadığını surdu.

Karaduman, “Solhan Spor voleybol takımı, Efeler Ligi’nde Bingöl’ü temsil etmektedir. Bu klasmanda bölgeyi temsil eden bir takımdır ama buna rağmen profesyonel ligde mücadele edeceği bir kapalı spor salonu bulunmamaktadır. Solhan Spor voleybol takımı maçlarını Bingöl’de oynamak zorunda kalmaktadır. Yapmış olduğunuz Bingöl ziyaretinde açıkladığınız yatırım vaatleri içerisinde Solhan İlçesinin bu ihtiyacına dair bir projenin yer almamış olması tepkiyle karşılanmıştır. Efeler Ligi’nde temsilcisi bulunan Solhanlı vatandaşlarımızın ilçelerine bir kapalı spor salonu yapılmasına dair beklentisi vardır” dedi.

Karaduman, Bakan Kasapoğlu’na şu soruları yöneltti:

-Bingöl’de açıkladığınız yatırım planları içerisinde Solhan ilçesine kapalı spor salonu yapımı neden yer almamıştır?

-Spor yatırımları açısından Bingöl’ün ihtiyaçları nasıl belirlenmiştir? Bu kapsamda hangi yatırımlar yapılacaktır?

-İhtiyacı olan Solhan ilçesine değil, başka bir ilçeye kapalı spor salonu yapılacağı söyleniyor, böyle bir tasarrufta bulunmanızın gerekçesi nedir?

-Önümüzdeki süreçte Solhan İlçemizin bu ihtiyacını karşılamak amacıyla bir çalışma yapacak mısınız?

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SOLHAN’IN, SALON, İHTİYACINI, MECLİSE, TAŞIDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı