SPOR OKULLARININ STARTI VERİLDİ
Haber
30 Haziran 2021 - Çarşamba 10:01 Bu haber 8849 kez okundu
 
SPOR OKULLARININ STARTI VERİLDİ
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılacak spor okullarının startı verildi.
SPOR Haberi
SPOR OKULLARININ STARTI VERİLDİ

Çocuklar ve gençlerin spora yönlendirilmesi, spor kulüplerine sporcu kaynağı sağlanması ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkıda bulunulması amacıyla GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları açılıyor.

Atletizm, Badminton, Basketbol, Futbol, Jimnastik, Judo, Hentbol, Karate, Kayaklı Koşu, Masa Tenisi, Taekwondo, Tenis, Voleybol, Okçuluk ve Yüzme branşlarında açılacak olan GSB Spor Okulları, alanlarında uzman antrenörler eşliğinde yaz boyunca devam edecek.
5-18 yaş aralığındaki çocuk gençler ile 18 yaşından büyük engelli bireylerin başvurabileceği GSB Spor Okulları şehir stadında yapılan açılış töreniyle start aldı.

Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Yunus Bulmuş, Spor Hizmetleri Müdürü Ali Rıza Akarca, Yurt Hizmetleri Müdürü Zülküf Koçinkağ, antrenörler, çok sayıda sporcu ve ailelerinin katıldığı açılış töreni renkli görüntülere sahne oldu.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Yunus Bulmuş, “GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okullarımızla birlikte çocuklarımız ve gençlerimiz yetenek ve istekleri doğrultusunda en az bir spor branşıyla tanışacak. Tanışılan her spor branşı ile spor kültürü tabana yayılacak ve böylece spor bir yaşam felsefesi haline gelecek. Sportif faaliyetlerin yürütüldüğü GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okullarımızla çocuklarımız her türlü kötü alışkanlıktan uzak durmuş olacak. Nitelikli spor yaparak sağlıklı yaşam ön plana çıkacak ve sağlıklı nesiller yetişecek. Sportif faaliyetlerle hem obeziteye hem de bağımlılığa karşı mücadelede öncülük etmiş olacağız.  

Sevgi ve saygı ortamı ile beraber uzun bir süredir pandemiden kaynaklı sosyal çevrelerinden uzak kalan çocuklarımız ve gençlerimiz spor okullarının açılmasıyla beraber yeni arkadaşlıklara kapılar aralamış olacak.

Bu yaz boyunca devam edecek olan GSB Spor Okullarına katılacak çocuklarımıza, gençlerimize ve onlara yeri gelecek ağabeylik yeri gelecek hocalık yapacak olan alanında uzman antrenörlerimize başarılar diliyoruz. Yarınlarda ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek sporcuların yetişmesi dileğiyle GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okullarımız hayırlara vesile olsun” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SPOR, OKULLARININ, STARTI, VERİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı