TEKNOKENT İŞ BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI
Haber
19 Mart 2021 - Cuma 09:15 Bu haber 1795 kez okundu
 
TEKNOKENT İŞ BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI
Bingöl Üniversitesi ile Hacettepe Üniversitesi arasında “Teknokent İş Birliği Toplantısı” yapıldı.
EĞİTİM Haberi
TEKNOKENT İŞ BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

Bingöl Üniversitesi ile daha önceden stratejik işbirliği ilişkisi kurduğu Hacettepe Üniversitesi arasında çevrimiçi olarak gerçekleştiren toplantıda iki üniversitenin işbirliği konusunda yaptığı ve yapacağı çalışmalar ele alındı. 

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Cahit Güran,  Bingöl Üniversitesi Teknokent A.Ş’nin kuruluşunda ve gelişiminde üniversite olarak destek vermeye hazır olduklarını belirterek, “Yaptığımız iş birlikleri çerçevesinde Bingöl Üniversitesi ile fikir alışverişinde bulunarak akademik ve teknolojik olarak destek olabiliriz” dedi.

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak ise, ülkenin köklü üniversitelerinden olan Hacettepe Üniversitesi’nin tecrübesinden istifade edebileceklerini düşündüklerini ifade ederek, “Bundan sonraki süreçte aşama aşama giderek neler yapılabileceğimize dair fikirlerinizi Bingöl Üniversitesi olarak önemsiyoruz. Bu konularda yaptığımız iş birliği protokolleri çerçevesi içerisinde yapacağımız çalışmalar bizleri mutlu edecektir” şeklinde konuştu.

“CİDDİ DENEYİMLERE SAHİBİZ”

Hacettepe Teknoloji Transfer Ofisi Genel Müdürü Prof. Dr. Şeyda Ateş,  Hacettepe Teknoloji Transfer Ofisi’nin Türkiye’de kurulan ilk teknoloji transfer ofislerinden birisi olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu: “Şu an itibari ile 4 ana ofis olarak faaliyetlerimiz var. Bunlar Üniversite Sanayi İş Birliği Ofisi, Patent Ofisi, Proje Ofisi ve Girişimcilik Ofisidir. Toplamda 20 kişilik bir ekiple çalışıyoruz. Ciddi deneyimlere sahip olarak bugüne kadar 7 farklı üniversiteye teknoloji transfer ofisi kurulması yönünde hizmetler verdik. Hizmet verdiğimiz üniversite personellerini ofisimize davet ederek, buradaki saha ziyaretleri deneyimlerine katılarak proaktif çalışmalar düzenledik”.

“BİLGİ ALIŞVERİŞİMİZ DEVAM ETMEKTEDİR”

Bingöl Üniversitesi Bilgi İnovasyon ve Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Usame Demir de, Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi çalışanları ile bilgi alışverişlerinin devam ettiğini ifade ederek, “Yaptığımız protokoller sonrasında 15 Ocak 2021 tarihinden itibaren Teknoloji Transfer Ofisimizi Anonim Şirket olarak kurduk ve faaliyetlerimize devam ediyoruz. Ofis binamızın yer tahsisini yaptık. Yaptığımız protokoller ile Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi çalışanları ile bilgi alışverişimiz devam etmektedir” dedi.

Çevrimiçi olarak gerçekleştirilen toplantıya Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Cahit Güran, Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Vural Gökmen, Hacettepe Teknoloji Transfer Merkezi Genel Müdürü Şeyda Ateş, Bingöl Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Çiftci, Prof. Dr. Ramazan Solmaz, Prof. Dr. İbrahim Yasin Erdoğan, Genel Sekreterimiz Mesud Öğmen, Bingöl Belediye Başkan Vekili Ahmet Altunhan ve ilgili birim yöneticileri katıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEKNOKENT, İŞ, BİRLİĞİ, TOPLANTISI, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı