TRAFİK SORUNU ARTTI
Haber
08 Eylül 2021 - Çarşamba 11:29 Bu haber 1221 kez okundu
 
TRAFİK SORUNU ARTTI
Bingöl’de yıllardır yaşanan trafik sorunu, gerekli önlemlerin alınmaması nedeniyle had safhaya ulaşırken, yetkililer sorunu görmezden gelmeye devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
TRAFİK SORUNU ARTTI

Bingöl’de okulların açılmasıyla beraber yollarda yaşanan yoğunluk, trafik sorununu bir kez daha gözler önüne serdi.

Bingöl’ün trafik sorunu yıllardır gündemde olmasına rağmen çözüm üretilemiyor. Araç sayısının her geçen yıl artmasıyla trafik sorunu gün geçtikçe büyürken, özellikle sabah ve akşam saatlerinde yoğunluk yaşanıyor.

Şehrin işlek noktaları olan Hastane Caddesi, Genç Caddesi, İnönü Caddesi, Hürriyet Caddesi, Kültür Caddesi, Dörtyol Kavşağı, PTT Kavşağı, Kültür Kavşağı ve Gündoğdu Kavşağı sık sık trafik sıkışıklığına sahne oluyor.

Öğrencilerin sabah okula gidiş saatleri ve akşam mesai bitiminde uzun araç kuyrukları oluşurken, vatandaşlar trafik sorununa kalıcı çözüm üretilmesini istiyor.

ALT GEÇİTLER YAPILMALI

Özellikle trafik akışının yoğun olduğu Gündoğdu Kavşağı, Kültür Kavşağı ve PTT Kavşağının yeniden düzenlenmesi isteniyor. Trafik sıkışıklığının önüne geçilmesi için bu kavşaklarda alt geçitler yapılarak yoğunluğun azaltılması gerekiyor.

Bu güne kadar bir çok sorunda olduğu gibi trafik sorununa da kulaklarını tıkayan yetkililerin, trafik yoğunluğunu azaltmak için alt geçit çalışmalarını biran önce başlatması gerekiyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TRAFİK, SORUNU, ARTTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı