ULUSAL MARKETLER BELEDİYEDEN İZİN ALACAK
Haber
09 Nisan 2021 - Cuma 11:34 Bu haber 2225 kez okundu
 
ULUSAL MARKETLER BELEDİYEDEN İZİN ALACAK
AK Parti, HDP ve MHP meclis üyelerinin ortak kararına göre, yeni şube açacak ulusal marketlerin belediyeden izin alması gerekecek
GÜNDEM Haberi
ULUSAL MARKETLER BELEDİYEDEN İZİN ALACAK

Bingöl’de son yıllarda ulusal market sayısı hızla artarken, sosyal medyadan yerel esnafın yanındayız mesajları atanlar, bugüne kadar önlem konusunda hiçbir somut çalışma yapmadı.

Konu ile ilgili ilk somut adım Bingöl Belediyesi Meclisi’nden geldi. Belediye meclisinde grubu bulunan AK Parti, HDP ve MHP meclis üyeleri, oy birliğiyle karar alarak, yeni açılacak marketlerin yer için belediyeden ‘uygun’ raporu alması şartı getirdi.

Bingöl Belediyesi Meclisinde alınan kararda, “Zabıta müdürlüğü tarafından meclis başkanlığına sunulan ve Ar-Ge Komisyonu tarafından tetkik edilen ulusal marketler hakkındaki teklif görüşülerek yapılan müzakereler sonrası saha çalışmalarında; ilimizde faaliyet gösteren ulusal marketlerin yerel ürün olarak, sadece ekmek reyonları oluşturdukları, başkada yerel ürüne yer vermedikleri tarafımızdan tespit edilmiştir. Marketlerin yerel ürün stantlarını artırmalarına, bununla birlikte yeni açılacak şubeler için belediyemizin ruhsat şefliğine müracaat edilerek market açılacak alanların (yerlerin) belediyemiz ruhsat kontrol komisyonunun "uygun" raporunun alınıp belediyeye ibraz edildikten sonra işyerlerin açılabilme işlemlerinin başlatılmasına, bunun dışında hiçbir şekilde iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı verilmemesine oy birliği ile karar verildi” denildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ULUSAL, MARKETLER, BELEDİYEDEN, İZİN, ALACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı