Virüs denetimlerine devam
Haber
16 Ekim 2020 - Cuma 18:05 Bu haber 3676 kez okundu
 
Virüs denetimlerine devam
Vali, Belediye Başkan Vekili ve kurum yetkilileri işyerlerini denetledi
GÜNDEM Haberi
Virüs denetimlerine devam

Kovid-19 ile mücadele tedbirlerine yönelik denetimler aralıksız devam ediyor. İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda 81 ilde dün Kovid 19 tedbirleri için denetim yapıldı.
Bingöl’de Hacı Hıdır Camii mevkiinde başlayan denetimlere katılan Vali Kadir Ekinci, Belediye Başkan V. M. Sait Kolak ve ilgili kurum amirleri ile birlikte Kovid-19 ile mücadele tedbirlerine yönelik esnaf ve işyerlerine ziyaret etti. Vali Ekinci ve beraberindekiler tedbirlere uyan esnaf ve vatandaşlara teşekkür etti.
“Kovid-19 tedbirleri denetimi” konulu genelge kapsamında, Vali Kadir Ekinci koordinasyonunda, kontrollü sosyal hayat döneminde temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere/kurallara uyulması konuları denetlendi.
Valilik’ten yapılan açıklamada, İl genelinde eş zamanlı olarak gerçekleşen denetimlere dün il merkezinde Hacı Hıdır Camii mevkiinde yapılan denetimler ile devam edildi.  Denetimlere Valimiz Kadir Ekinci’nin yanı sıra Belediye Başkan V. M.Sait Kolak, ilgili kurum amirleri ve İl Salgın Denetim Ekiplerimiz katıldı.
  “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde gerçekleşen genel denetimlerde Vali Ekinci vatandaşlarımıza maske, mesafe ve temizlik konusunda uyarılarda bulundu.
Vatandaşların yoğun bulunduğu başta şehiriçi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, lokanta, kafe, restoran olmak üzere konaklama tesisi, alışveriş merkezi, pazar yeri, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, nikah merasimi şeklinde yapılan düğün töreni, berber/kuaför/güzellik merkezi, internet kafe/salonu, elektronik oyun yeri, otogar, taksi ve taksi durağı, park/piknik alanı ve bilumum yaşam alanlarını kapsayan denetimler sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada Vali Ekinci şunları söyledi:“Amacımız, özellikle vatandaşımızın maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymasında farkındalık oluşturmak ve tekrar tekrar kuralları hatırlatmaktır. Denetimlerimiz haftanın sadece bir günü değil, rutin olarak haftanın 7 günü 24 saat esası çevresinde yapılıyor. Hamdolsun Bingöl’ümüzde vatandaşlarımız duyarlılık göstererek,  virüsten olabildiğince uzak kalmaya gayret ediyorlar. Tüm vatandaşlarımıza gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum.
İlk günden itibaren, ‘koronavirüs alacağımız tedbirlerden büyük değildir’  dedik. Alınan tedbirler çerçevesinde gidişatın  geçen haftalar öncesine kadar iyi olduğunu söyleyebiliriz. Tedbirlere uyduğumuz sürece korona virüs ile mücadelede başarılı oluyoruz. Tedbirleri ihmal ettiğimiz, rehavete kapıldığımız sürece de ne yazık ki vaka sayımızda artış görüyoruz. Toplumun bütün kesimlerinin özellikle de basınımızın bu konuda hassasiyet göstermesinde fayda olduğunu düşünüyoruz. Hassasiyetimizi arttırarak devam ettirirsek virüsün üstesinden gelebileceğimizi düşünüyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Virüs, denetimlerine, devam,
Yorumlar
Haber Yazılımı