İsmail GÜRSAÇTI Boğaziçi
Yazı Detayı
04 Şubat 2021 - Perşembe 10:06 Bu yazı 1634 kez okundu
 
Boğaziçi
İsmail GÜRSAÇTI
 
 

Toplumun en yumuşak karnı üniversiteler.

Bunu Gezi Parkı olayları döneminde İstanbul’da üniversite zamanlarından biliyorum.

Özellikle büyükşehirlerde bulunan bazı yurt ve fakülteler marjinal örgütlerin yuvası haline dönüşmüş zaten birçok terör örgütü de varoluşunu üniversitelerden meydana getirmiştir. Buralardan terör örgütlerine nice gençler devşirip ölümüne sebep oldu bu hainler.

Önce marjinal sol örgütlü veya bağlantılı provokatörler öğrencilerin arasına sızar. Öğrencilerin eyleme katılmaları sağlanarak suç işlenmesine neden olunur, gözaltına alınmasına veya tutuklanmasına sebebiyet verilir ve üniversite öğrencisinin toplumla olan bağı koparılır. Böylece çaresiz bırakılan üniversitelinin terör örgütüne katılımı kolaylaşır.

Boğaziçi’nde de yine aynı tezgah. Atanan rektör üzerinden öğrencileri organize ettiler. Katil polis sloganı attırarak güvenlik güçlerinin sinirleriyle oynadılar. Müslümanların kutsal mabedi Kabe’ye hakaret ederek muhafazakarlar ile seküler toplum arasında kutuplaştırmayı amaçlayıp derinleştirmek istediler. Gülistan Doku üzerinden sokak çağrısı yaptılar. Oluşturdukları bu kargaşa ortamını toplumun geneline yaymak için her türlü yolu deniyorlar. Amacın Gezi Parkı’nda ağaç olmadığı gibi Boğaziçi’nde de rektör olmadığı, organizeli olarak birşeylerin fitilinin ateşlenmek istendiği açık.

Ülkemizde üniversitelerin akademik kadrosunda yer alan öğretim üyelerinin yüzde 90’ı ders verirken, televizyon programlarında, sınav sorularında, gazete köşelerinde, yazdıkları kitaplarda ve daha birçok ortamda savundukları ideolojileri özgürce ifade edebiliyorlar. Bugün olanlar bu zihniyetin kazanımlarını kaybetme korkusudur. Yan kol faaliyeti olarak teröre destek olma, ülkeyi germe, geriletme arzusudur. Hiçbir kutsal değere saygı duymayan bu vandallara karşı yerimiz; itidal, sükûnet ve 15 Temmuz’da olduğu gibi devletimizin yanıdır.

 
Etiketler: Boğaziçi,
Yorumlar
Haber Yazılımı