Mehmet YAMAN BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ ÜZERİNDE OYNANMAK İSTENEN CİDDİ OYUN!
Yazı Detayı
03 Şubat 2021 - Çarşamba 15:17 Bu yazı 1550 kez okundu
 
BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ ÜZERİNDE OYNANMAK İSTENEN CİDDİ OYUN!
Mehmet YAMAN
 
 

   Sayın Cumhurbaşkanı, ODTÜ mezunu, yüksek lisans ve doktora öğrenciliğini Boğaziçinde tamamlamış, iki ayrı üniversitede rektörlük tecrübesi edinmiş ve teknik zekası pırıl pırıl olan bir zatı, Boğaziçi’ne rektör olarak atamıştır. 
   Bu atama, çok isabetli olup, sayın rektör, olanca nezaketi ve sabrı ile, üniversitede, uluslar arası teknik başarıların sağlanacağı projelere hayatiyet vereceğini, ülkemiz için çok faydalı projelerinin olduğunu ifade ediyor. 
   Bu rektörün,şimdiye kadar atanan rektörlerden daha elyak, daha ehil ve daha demokratik kültür sahibi olduğunu görüyoruz. 
   Tek defosu (?!) kendisinin SOSYAL DEMOKRAT kökenli oluşu ve ancak bilimi siyasete kurban etmeyen akıllı bir kültür adamı olduğunu da, görüyoruz.
   Onun göreve başlayıp, projelerini birer birer uygulamaya geçirmesi, ülkemiz yararına olup, akademik kadro ve öğrencilerin, bu güzel çalışmada yer almaları ve belki de uluslararası arenada tarihe geçecek yeni gelişmelere imza atmaları, aklın, iz’anın ve milli sorumluluğun zaruri bir gereği olup, kıymetli yavrularımızın, bu gelişim çabalarına engel olacak uluslararası bir ihanet provakasyonuna alet olmadan, bu milli projeler için, bir an evvel kollarını sıvamaları, siyasilerimizin de, hissi ve çıkarcı muhalefet yaklaşımlarını bırakıp, bu milli mes’elede şahsiyetli bir duruş sergilemeleri gereklidir.
   Sayın Erdoğan’ı sıkça tenkit eden bir muhalifi olarak, bu rektör tayininde çok isabetli olduğunu görüyor ve kendisini tebrik ediyorum.
   Lütfen herkes, milli sorumluluğunun gereğini yerine getirip, ülkemizin teknik kalkınmasına, olanca güçleriyle katkıda bulunmalıdır. 
   Gençlerimiz de, “Gençliğe Hitabe” yi hatırlayıp, gereği milli toparlanış düsturuyla, vakit kaybetmeden toparlanarak, bilime hizmet yarışında, acilen bu mevkide yerlerini almalıdırlar.
   Basiret, iz’an, mes’uliyyet ve uhuvvet dileklerimle, saygılar!..
   3.1.2021
   Av.Mehmet Yaman
   Ankara

 
Etiketler: BOĞAZİÇİ, ÜNİVERSİTESİ, ÜZERİNDE, OYNANMAK, İSTENEN, CİDDİ, OYUN!,
Yorumlar
Haber Yazılımı