Mehmet YAMAN SAYIN CUMHURBAŞKANLIĞINA!
Yazı Detayı
08 Haziran 2021 - Salı 11:31 Bu yazı 1549 kez okundu
 
SAYIN CUMHURBAŞKANLIĞINA!
Mehmet YAMAN
 
 

Özellikle son zamanlarda, siyaset arenasında at koşturan insanlar arasında, dost görünümlü düşman devletlerin 5.kol faaliyetleri ile, vatanımız ve devletimiz aleyhinde çalışan yıkıcı vatan hainleri, mebzul miktarda boy göstermeye başlamıştır.
   Dost görünümlü düşman devletlerin, ülkemizi parçalama projelerinin parçalanması açısından, özellikle çok önemli olan iki konunun, ihmal edilmeksizin ve aciliyetle gündeme alınmasını teklif ediyoruz:
   1 - T.C.K. gözden geçirilerek, bazı maddelerin acilen değiştirilmesi. Ez cümle, idamın tekrar geri getirilmesi ve ihanet-i vataniyye suçlarının kapsamının geliştirilerek, cezalarının artırılması;
   2 - Yukardaki maddeye göre haklarında soruşturma açılıp, muhakemesi kesinleşenlerin vatandaşlıktan çıkarılıp, mirasçılarına belli bir miktarda pay bırakılarak, kalan mallarına el konulması!..
   Milli çıkarlarımız açısından bu iki maddenin, aciliyetle, yasal gündemin en başında mutalea edilerek, bir an önce, bu konularla ilgili yasa maddelerinin düzenlenmesi için, gerekeni arz ederiz.
   Saygılar!..
   7.6.2021
    Mehmet Yaman
   Araştırmacı-Hukukçu

 
Etiketler: SAYIN, CUMHURBAŞKANLIĞINA!,
Yorumlar
Haber Yazılımı